XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
HALS
INNS
KIRB
KUST
TELF
VOZI
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklassen
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
League
Einsteigerklasse
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
H08
H09
Leg 2:
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
F08
F09
Team
FULP1
HALS1
INNS1
INNS2
KIRB1
KUST1
TELF1
VOZI1
WOHO1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler Einsteigerbewerb
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Unterland
Qualifikation LLD Sommer 2014
Damen Frühjahr
Damen Herbst Plätze 1 - 4
Damen Herbst Plätze 5 - 8
Damen Herbst Vorrunde A
Damen Herbst Vorrunde B
Endrunde Frühjahr
Endrunde Herbst
Vorrunde Frühjahr Gruppe A
Vorrunde Frühjahr Gruppe B
Vorrunde Frühjahr Spiel um ...
Vorrunde Herbst Gruppe A
Vorrunde Herbst Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe C
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
FULP
HALS
INNS
KIRB
KUST
TELF
VOZI
WOHO
[alle]
FULP1
INNS1
KIRB1
HALS1
KUST1
VOZI1
WOHO1
TELF1
INNS2
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Einsteigerklasse, Leg 2, Round 4 (duration: 22.02.2015-28.02.2015)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
4
Tue.
24.02.2015 19:30
HALS1
-
KIRB1
6:4
Turnhalle TV Hall 1862 (T)
Sonja Weber
Christian Reiter
1:3
Heinz Dorner
Peter Oppelz
3:2
Christian Vojak
Manfred Schwarzenbacher
3:0
Heinz Dorner
/
Christian Vojak
Christian Reiter
/
Peter Oppelz
1:3
Heinz Dorner
Christian Reiter
0:3
Sonja Weber
Manfred Schwarzenbacher
3:0
Christian Vojak
Peter Oppelz
3:1
Heinz Dorner
Manfred Schwarzenbacher
3:1
Christian Vojak
Christian Reiter
0:3
Sonja Weber
Peter Oppelz
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Wed.
25.02.2015 20:00
KUST1
-
VOZI1
1:9
VS Zell, Turnhalle
Thomas Kiedl
Johann Kleinheinz
0:3
Walter Spitzer
Wolfgang Wintner
3:1
David Kiedl
Hannelore Wintner
0:3
Walter Spitzer
/
David Kiedl
Johann Kleinheinz
/
Hannelore Wintner
1:3
Walter Spitzer
Johann Kleinheinz
0:3
Thomas Kiedl
Hannelore Wintner
1:3
David Kiedl
Wolfgang Wintner
2:3
Walter Spitzer
Hannelore Wintner
1:3
David Kiedl
Johann Kleinheinz
0:3
Thomas Kiedl
Wolfgang Wintner
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Thu.
26.02.2015 20:00
INNS2
-
FULP1
0:10
VS Hötting West
Rudy Keoghan
Albert Noronha
1:3
Silvia Winkler
Rudolf Ralling
2:3
Elisabeth Edlinger
Karl Pfurtscheller
1:3
Rudy Keoghan
/
Silvia Winkler
Albert Noronha
/
Karl Pfurtscheller
2:3
Rudy Keoghan
Rudolf Ralling
2:3
Elisabeth Edlinger
Albert Noronha
0:3
Silvia Winkler
Karl Pfurtscheller
1:3
Elisabeth Edlinger
Rudolf Ralling
0:3
Rudy Keoghan
Karl Pfurtscheller
2:3
Silvia Winkler
Albert Noronha
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Mon.
23.02.2015 20:00
WOHO1
-
TELF1
6:4
HS Hopfgarten/B
Andreas Fuchs
Andreas Enk
2:3
Anneliese Donauer
Nihad Corbo
3:2
Gerhard Aldosser
Erika Peter
3:0
Andreas Fuchs
/
Gerhard Aldosser
Andreas Enk
/
Nihad Corbo
1:3
Anneliese Donauer
Andreas Enk
0:3
Andreas Fuchs
Erika Peter
3:0
Gerhard Aldosser
Nihad Corbo
1:3
Anneliese Donauer
Erika Peter
3:2
Gerhard Aldosser
Andreas Enk
3:2
Andreas Fuchs
Nihad Corbo
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy