XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
LEO
LIZ
SGAA
VOR
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Playoff
1. Klasse Ennstal Unteres Playoff
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
Round
1
2
3
4
5
Team
LEO9
LIZ3
SGAA3
SGAA5
VOR3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Klasse Ennstal Unteres P...
[a]
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
VOR
[alle]
IND1 (Bundesliga-Cup Da...)
IND1 (Bundesliga-Cup Da...)
BEBU1 (Bundesliga-Cup Da...)
VOI1 (Bundesliga-Cup Da...)
BEBU2 (Bundesliga-Cup Da...)
BEBU1 (win2day 1. Damen-...)
SGÜDB1 (1. Damen-Bundesli...)
IND1 (2. Damen-Bundesliga)
VOI1 (2. Damen-Bundesliga)
BEBU2 (2. Damen-Bundesliga)
KAPF1 (Qualifikation 1. ...)
KAPF1 (1. Herren-Bundesl...)
FKI1 (2. Herren-Bundesl...)
GRS1 (2. Herren-Bundesl...)
SGÜDB1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
SGÜDB1 (2. Herren-Bundesl...)
FKI1 (2. Herren-Bundesl...)
GRS1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
POS1 (Landesliga Herren)
IND1 (Landesliga Herren)
AFUE1 (Landesliga Herren)
LIGI1 (Landesliga Herren)
UTT1 (Landesliga Herren)
FKI2 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
IND2 (Landesliga Herren)
SGÜDB2 (Landesliga Herren)
KAPF3 (Landesliga Herren)
SGÜDB3 (Landesliga Herren)
KAPF4 (Landesliga Herren)
DLB1 (Oberliga Herren)
BRE1 (Oberliga Herren)
MUEN1 (Oberliga Herren)
OBD1 (Oberliga Herren)
DLB2 (Oberliga Herren)
GRS2 (Oberliga Herren)
FKI3 (Oberliga Herren)
LEO3 (Oberliga Herren)
FKI4 (Oberliga Herren)
SGÜDB4 (Oberliga Herren)
KAPF5 (Oberliga Herren)
VOR1 (Unterliga Nord)
WOER1 (Unterliga Nord)
SGSR1 (Unterliga Süd)
VOI1 (Unterliga Süd)
ATS1 (Unterliga Süd)
BEBU1 (Unterliga Nord)
SZU1 (Unterliga Nord)
KNI1 (Unterliga Nord)
GLOB1 (Unterliga Nord)
LIZ1 (Unterliga Nord)
MAZ1 (Unterliga Nord)
LAN1 (Unterliga Süd)
MIDO1 (Unterliga Nord)
UTT2 (Unterliga Süd)
BRE2 (Unterliga Nord)
MUEN2 (Unterliga Süd)
AFUE2 (Unterliga Süd)
IND3 (Unterliga Süd)
LEO4 (Unterliga Nord)
SGÜDB5 (Unterliga Süd)
IND5 (Unterliga Süd)
LEO5 (Unterliga Nord)
FKI5 (Unterliga Süd)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
FEL1 (Gebietsliga Südost)
MUER1 (Gebietsliga Nordost)
MIC1 (Gebietsliga Nordwest)
SÖLK1 (Gebietsliga Ennstal)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
SLA1 (Gebietsliga Nordwest)
STEF1 (Gebietsliga Südwe...)
PET1 (Gebietsliga Südwe...)
ADM1 (Gebietsliga Ennstal)
PSL1 (Gebietsliga Südwe...)
LGW1 (Gebietsliga Nordost)
LAS1 (Gebietsliga Graz/...)
KAIN1 (Gebietsliga Südost)
SGAA1 (Gebietsliga Ennstal)
JUD1 (Gebietsliga Nordwest)
WEI1 (Gebietsliga Südost)
PSL1 (Gebietsliga Südwest)
SUF1 (Gebietsliga Nordost)
STEF1 (Gebietsliga Südwest)
ATU2 (Gebietsliga Graz/...)
LAN2 (Gebietsliga Südwest)
VOI2 (Gebietsliga Südwest)
LIGI2 (Gebietsliga Südwe...)
WOER2 (Gebietsliga Ennstal)
STEF2 (Gebietsliga Südwest)
SGSR2 (Gebietsliga Südwest)
SGAA2 (Gebietsliga Ennstal)
LGW2 (Gebietsliga Nordost)
BEBU2 (Gebietsliga Nordost)
LIGI2 (Gebietsliga Südwest)
LIZ2 (Gebietsliga Ennstal)
KNI2 (Gebietsliga Nordwest)
VOR2 (Gebietsliga Nordwest)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
VOI2 (Gebietsliga Südwe...)
STEF2 (Gebietsliga Südwe...)
POS2 (Gebietsliga Graz/...)
KAIN2 (Gebietsliga Südost)
LAN2 (Gebietsliga Südwe...)
GLOB2 (Gebietsliga Nordwest)
SÖLK2 (Gebietsliga Ennstal)
SGSR2 (Gebietsliga Südwe...)
OBD3 (Gebietsliga Nordwest)
GRS3 (Gebietsliga Südwe...)
AFUE3 (Gebietsliga Südost)
DLB3 (Gebietsliga Südwest)
MUEN3 (Gebietsliga Graz/...)
DLB3 (Gebietsliga Südwe...)
UTT3 (Gebietsliga Graz/...)
VOI3 (Gebietsliga Südwe...)
WOER3 (Gebietsliga Ennstal)
GRS3 (Gebietsliga Südwest)
VOI3 (Gebietsliga Südwest)
GRS4 (Gebietsliga Südwest)
UTT4 (Gebietsliga Graz/...)
GRS4 (Gebietsliga Südwe...)
MUEN4 (Gebietsliga Graz/...)
MUEN5 (Gebietsliga Graz/...)
IND6 (Gebietsliga Graz/...)
FKI6 (Gebietsliga Südwe...)
FKI6 (Gebietsliga Südwest)
LEO6 (Gebietsliga Nordost)
IND7 (Gebietsliga Graz/...)
KAPF7 (Gebietsliga Nordost)
FDO1 (1. Klasse Nordost)
MTE1 (1. Klasse Ennstal)
HTTC1 (1. Klasse Ennstal)
HTTC1 (1. Klasse Ennstal...)
MTE1 (1. Klasse Ennstal...)
TROF1 (1. Klasse Ennstal)
TROF1 (1. Klasse Ennstal...)
SUF2 (1. Klasse Nordost)
LAS2 (1. Klasse Graz)
PET2 (1. Klasse Südwest)
MIDO2 (1. Klasse Nordost)
MUER2 (1. Klasse Nordost)
ATS2 (1. Klasse Graz)
STEF3 (1. Klasse Südwest)
POS3 (1. Klasse Graz)
SGSR3 (1. Klasse Südwest)
LAN3 (1. Klasse Südwest)
VOR3 (1. Klasse Ennstal...)
LGW3 (1. Klasse Nordost)
SGAA3 (1. Klasse Ennstal)
LIZ3 (1. Klasse Ennstal...)
LIZ3 (1. Klasse Ennstal)
VOR3 (1. Klasse Ennstal)
SGAA3 (1. Klasse Ennstal...)
ATS3 (1. Klasse Graz)
WOER4 (1. Klasse Ennstal)
SGSR4 (1. Klasse Südwest)
SGAA4 (1. Klasse Ennstal)
WOER4 (1. Klasse Ennstal...)
STEF4 (1. Klasse Südwest)
DLB4 (1. Klasse Südwest)
POS4 (1. Klasse Graz)
SGAA4 (1. Klasse Ennstal...)
VOI4 (1. Klasse Südwest)
VOI5 (1. Klasse Südwest)
GRS5 (1. Klasse Südwest)
POS5 (1. Klasse Graz)
SGAA5 (1. Klasse Ennstal...)
SGAA5 (1. Klasse Ennstal)
MUEN6 (1. Klasse Graz)
FKI7 (1. Klasse Graz)
LEO7 (1. Klasse Nordost)
MUEN7 (1. Klasse Graz)
FKI8 (1. Klasse Südwest)
KAPF8 (1. Klasse Nordost)
LEO8 (1. Klasse Nordost)
MUEN8 (1. Klasse Graz)
IND8 (1. Klasse Graz)
KAPF9 (1. Klasse Nordost)
FKI9 (1. Klasse Südwest)
LEO9 (1. Klasse Ennstal)
LEO9 (1. Klasse Ennstal...)
GRA1 (2. Klasse Graz)
FRO1 (2. Klasse Graz)
UWK2 (2. Klasse Graz)
UWK3 (2. Klasse Graz)
LAS3 (2. Klasse Graz)
LAS4 (2. Klasse Graz)
ATS4 (2. Klasse Graz)
UTT5 (2. Klasse Graz)
ATS5 (2. Klasse Graz)
POS6 (2. Klasse Graz)
IND9 (2. Klasse Graz)
IND10 (2. Klasse Graz)
SPKALI1 (STMS U11)
IND1 (STMS U11)
SZU1 (STMS U11)
FKI1 (STMS U11)
IND2 (STMS U11)
LGW1 (STMS U13 3-4)
LGW1 (STMS U13 VR A)
LIGI1 (STMS U13 VR B)
IND1 (STMS U13 VR A)
FKI1 (STMS U13 VR A)
LIGI1 (STMS U13 7-8)
SPLA1 (STMS U13 5-6)
SPGD1 (STMS U13 Finale)
SZU1 (STMS U13 7-8)
FKI1 (STMS U13 5-6)
IND1 (STMS U13 Finale)
SPLA1 (STMS U13 VR B)
SPGD1 (STMS U13 VR B)
SZU1 (STMS U13 VR A)
IND2 (STMS U13 3-4)
IND2 (STMS U13 VR B)
IND3 (STMS U13 VR B)
SZU1 (STMS U15 3-4)
IND1 (STMS U15 Finale)
LGW1 (STMS U15 3-4)
IND1 (STMS U15 VR A)
SZU1 (STMS U15 VR B)
SPGD1 (STMS U15 VR B)
LGW1 (STMS U15 VR A)
SPGD1 (STMS U15 Finale)
IND2 (STMS U15 VR B)
SZU2 (STMS U15 VR A)
IND2 (STMS U15 5-6)
SZU2 (STMS U15 5-6)
IND3 (STMS U15 7-8)
IND3 (STMS U15 VR B)
IND1 (STMS U17)
LIZ1 (STMS U17)
KAPF1 (STMS U17)
KAPF1 (STMS U19)
SGÜDB1 (STMS U19)
IND1 (STMS U19)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Ennstal Unteres Playoff, VOR3 (BBSV Vordernberg)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
1
Sat.
11.03.2023 14:00
VOR3
-
SGAA3
6:1
Puttererseehalle
Johannes Leitner
Manfred Knabl
0:3
Hans Schweinegger
w.o.
3:0
Ronald Binder
Jannik Fabian
3:0
Hans Schweinegger
/
Ronald Binder
Manfred Knabl
/
Jannik Fabian
3:0
Hans Schweinegger
Manfred Knabl
3:1
Johannes Leitner
Jannik Fabian
3:0
Ronald Binder
w.o.
3:0
Show result
Game closed
2
2
Sat.
15.04.2023 14:00 (PT)
SGAA5
-
VOR3
1:6
Tischtenniszentrum SV Leoben
Christopher Treschnitzer
Ronald Binder
1:3
Alfred Gmeiner
Bernd Tiefengraber
0:3
Nico Roth
Hans Schweinegger
0:3
Christopher Treschnitzer
/
Nico Roth
Ronald Binder
/
Bernd Tiefengraber
3:1
Alfred Gmeiner
Ronald Binder
0:3
Christopher Treschnitzer
Hans Schweinegger
0:3
Nico Roth
Bernd Tiefengraber
2:3
Show result
Game closed
2
3
Sat.
11.03.2023 14:00
VOR3
-
LEO9
2:6
Puttererseehalle
Johannes Leitner
Manfred Martinelli
0:3
Hans Schweinegger
Robert Christandl
3:0
Ronald Binder
Daniel Reifgraber
0:3
Hans Schweinegger
/
Ronald Binder
Markus Harrer
/
Daniel Reifgraber
0:3
Hans Schweinegger
Manfred Martinelli
2:3
Johannes Leitner
Daniel Reifgraber
0:3
Ronald Binder
Robert Christandl
3:2
Hans Schweinegger
Daniel Reifgraber
0:3
Show result
Game closed
2
4
Sat.
15.04.2023 14:00
VOR3
-
LIZ3
7:0
Tischtenniszentrum SV Leoben
Away team did not line up (w.o.).
Show result
Game unconfirmed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy