XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALBD
ALTB
FREI
HIRS
OSWA
RAIN
SAND
WLDB
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALBD4
ALTB1
FREI5
HIRS3
OSWA1
OSWA2
RAIN3
SAND3
WLDB1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALBD
ALTB
FREI
HIRS
OSWA
RAIN
SAND
WLDB
[alle]
OSWA1
WLDB1
ALTB1
OSWA2
HIRS3
SAND3
RAIN3
ALBD4
FREI5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord, Leg 2, Round 1 (duration: 22.01.2024-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
1
Fri.
26.01.2024 19:30
ALBD4
-
OSWA1
2:8
VS Alberndorf
Benjamin Brandstetter
Walter Gratzl
2:3
Daniel Brandstetter
Siegfried Glaser
2:3
Mario Holzschuh
Robert Danner
0:3
Daniel Schütz
Lukas Kreslehner
3:0
Mario Holzschuh
/
Daniel Schütz
Walter Gratzl
/
Siegfried Glaser
0:3
Daniel Brandstetter
Walter Gratzl
1:3
Benjamin Brandstetter
Siegfried Glaser
0:3
Mario Holzschuh
Lukas Kreslehner
0:3
Daniel Schütz
Robert Danner
3:0
Daniel Brandstetter
/
Benjamin Brandstetter
Lukas Kreslehner
/
Robert Danner
2:3
Show result
Confirmed by system
2
1
Fri.
26.01.2024 19:30
FREI5
-
RAIN3
3:8
Gymnasium Freistadt
Karl Heinz Sudra
Gerold Sonnleitner
3:0
Gerald Hackl
Lukas Pühringer
0:3
Josef Hofer
Emmerich Wagner
0:3
Gottfried Alberndorfer
Günter Leisch
2:3
Gottfried Alberndorfer
/
Gerald Hackl
Günter Leisch
/
Emmerich Wagner
3:2
Karl Heinz Sudra
Lukas Pühringer
1:3
Gerald Hackl
Gerold Sonnleitner
0:3
Gottfried Alberndorfer
Emmerich Wagner
2:3
Josef Hofer
Günter Leisch
3:0
Karl Heinz Sudra
/
Josef Hofer
Lukas Pühringer
/
Gerold Sonnleitner
1:3
Gottfried Alberndorfer
Lukas Pühringer
1:3
Show result
Confirmed by system
2
1
Tue.
23.01.2024 19:00
ALTB1
-
HIRS3
8:2
VS Altenberg
Mario Schürz
Reinhard Stitz
3:0
Matthias Pfarrhofer
Hermann Pührerfellner
3:1
Lukas Koller
Wolfgang Ortner
2:3
Stefan Haunschmid
Herbert Pirklbauer
3:1
Mario Schürz
/
Matthias Pfarrhofer
Hermann Pührerfellner
/
Wolfgang Ortner
3:0
Mario Schürz
Hermann Pührerfellner
3:0
Matthias Pfarrhofer
Reinhard Stitz
3:1
Stefan Haunschmid
Wolfgang Ortner
3:0
Lukas Koller
Herbert Pirklbauer
0:3
Stefan Haunschmid
/
Lukas Koller
Herbert Pirklbauer
/
Reinhard Stitz
3:1
Show result
Confirmed by system
2
1
Fri.
26.01.2024 19:30
WLDB1
-
SAND3
8:3
VS Waldburg
Friedrich Tröbinger
Martin Haider
3:0
Mario Köck
Raphael Haider
0:3
Stefan Altmüller
Philipp Himmelbauer
3:0
Manuel Hayböck
Patrizia Stölnberger
3:0
Manuel Hayböck
/
Stefan Altmüller
Philipp Himmelbauer
/
Martin Haider
3:1
Friedrich Tröbinger
Raphael Haider
3:1
Mario Köck
Martin Haider
1:3
Manuel Hayböck
Philipp Himmelbauer
3:0
Stefan Altmüller
Patrizia Stölnberger
3:1
Friedrich Tröbinger
/
Mario Köck
Raphael Haider
/
Patrizia Stölnberger
1:3
Manuel Hayböck
Raphael Haider
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy