XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DUFO
DWEL
LEON
MARC
NETT
PUCK
SPHO
UNTR
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
DUFO4
DWEL4
LEON2
MARC2
NETT4
PUCK2
SPHO5
UNTR1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
DUFO
DWEL
LEON
MARC
NETT
PUCK
SPHO
UNTR
[alle]
UNTR1
PUCK2
MARC2
LEON2
DUFO4
DWEL4
NETT4
SPHO5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 641 Bezirksklasse Linz / Wels -Umgebung, Leg 1, Round 1 (duration: 26.09.2022-01.10.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
29.09.2022 19:30
UNTR1
-
LEON2
6:8
HS St. Martin
Gerhard Horvath
Helmut Folger
3:0
Christian Weißl
Gerhard Bichler
0:3
w.o.
Josef Stefan
0:3
Rudolf Noll
Manfred Wunder
3:0
w.o.
/
w.o.
Gerhard Bichler
/
Manfred Wunder
0:3
Gerhard Horvath
Gerhard Bichler
3:1
Christian Weißl
Helmut Folger
0:3
Rudolf Noll
Josef Stefan
3:0
w.o.
Manfred Wunder
0:3
Rudolf Noll
/
Gerhard Horvath
Josef Stefan
/
Helmut Folger
3:1
Rudolf Noll
Gerhard Bichler
1:3
Gerhard Horvath
Manfred Wunder
3:1
Christian Weißl
Josef Stefan
0:3
w.o.
Helmut Folger
0:3
Show result
Confirmed by system
1
1
Fri.
30.09.2022 19:00
DUFO4
-
MARC2
8:5
VS 48 Aignerschule
Harald Gruber
Alfred Pichler
3:0
Friedrich Berger
Ewald Fröhlich
3:2
w.o.
Roland Kunz
0:3
Konrad Streinz
Mario Hartl
3:1
Konrad Streinz
/
Harald Gruber
Ewald Fröhlich
/
Mario Hartl
0:3
Harald Gruber
Ewald Fröhlich
2:3
Friedrich Berger
Alfred Pichler
3:1
Konrad Streinz
Roland Kunz
3:0
w.o.
Mario Hartl
0:3
w.o.
/
w.o.
Roland Kunz
/
Alfred Pichler
0:3
Konrad Streinz
Ewald Fröhlich
3:1
Harald Gruber
Mario Hartl
3:2
Friedrich Berger
Roland Kunz
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Thu.
29.09.2022 19:00
DWEL4
-
PUCK2
0:10
Polytechnische Schule Wels
Alois Reinhardt-Holzinger
Walter Wiespointner
0:3
Fritz Wiesmair
Florian Födinger
0:3
Gerhard Holzinger
Robert Hofer
1:3
Peter Heidenberger
Markus Baumgartner
0:3
Peter Heidenberger
/
Alois Reinhardt-Holzinger
Florian Födinger
/
Walter Wiespointner
0:3
Alois Reinhardt-Holzinger
Florian Födinger
0:3
Fritz Wiesmair
Walter Wiespointner
0:3
Peter Heidenberger
Robert Hofer
0:3
Gerhard Holzinger
Markus Baumgartner
0:3
Fritz Wiesmair
/
Gerhard Holzinger
Markus Baumgartner
/
Robert Hofer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy