XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ANNA
BKLR
DSFE
DSVE
GALZ
KBSV
KÖTT
LEPE
SGHW
SITT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Unter 19
Unter 15
Unter13
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Qualifikation Liga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ANNA4
BKLR5
DSFE4
DSVE2
GALZ2
KBSV2
KÖTT2
LEPE3
HEGE2
SITT
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Qualifikation Liga
Unterliga Ost
Unterliga West
1. Klasse Ost
1. Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unter 13
Unter 15 Liga
Unter 15 Klasse
Unter 19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ANNA
BKLR
DSFE
DSVE
GALZ
KBSV
KÖTT
LEPE
SGHW
SITT
[alle]
SITT
GALZ2
KÖTT2
HEGE2
KBSV2
DSVE2
LEPE3
ANNA4
DSFE4
BKLR5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 3. Klasse Ost, Leg 2, Round 10 (duration: 02.05.2022-08.05.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
10
Wed.
04.05.2022 19:00
GALZ2
-
DSFE4
0:10
VS Gallizien / Turnhalle
Tobias Voith
Bruno Fröhlich
0:3
Johannes Rautz
Christoph Fister
1:3
Lukas Wutte
Kasimir Oraze
0:3
Johannes Rautz
/
Lukas Wutte
Bruno Fröhlich
/
Christoph Fister
1:3
Johannes Rautz
Bruno Fröhlich
1:3
Tobias Voith
Kasimir Oraze
0:3
Lukas Wutte
Christoph Fister
0:3
Johannes Rautz
Kasimir Oraze
1:3
Lukas Wutte
Bruno Fröhlich
0:3
Tobias Voith
Christoph Fister
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
10
Thu.
12.05.2022 19:00
ANNA4
-
KBSV2
10:0
MS Annabichl / Turnhalle
Miriam Vallant
Simon Gazibara
3:0
Martin Preßlauer
Rudolf Niemetz
3:0
Ernst Zagler
Gerhard Gratzer
3:1
Miriam Vallant
/
Ernst Zagler
Simon Gazibara
/
Rudolf Niemetz
3:1
Martin Preßlauer
Simon Gazibara
3:0
Miriam Vallant
Gerhard Gratzer
3:0
Ernst Zagler
Rudolf Niemetz
3:0
Martin Preßlauer
Gerhard Gratzer
3:0
Ernst Zagler
Simon Gazibara
3:1
Miriam Vallant
Rudolf Niemetz
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
10
Fri.
06.05.2022 19:30
KÖTT2
-
DSVE2
3:7
VS Köttmannsdorf / Turnhalle
Franz Köfer
Mario Kreuzer
3:1
Robert Lindl
Sebastian Kaiser
2:3
Herbert Schaunig
Jürgen Arnold Kaiser
0:3
Franz Köfer
/
Robert Lindl
Jürgen Arnold Kaiser
/
Sebastian Kaiser
2:3
Robert Lindl
Mario Kreuzer
1:3
Franz Köfer
Jürgen Arnold Kaiser
3:2
Herbert Schaunig
Sebastian Kaiser
0:3
Robert Lindl
Jürgen Arnold Kaiser
3:0
Herbert Schaunig
Mario Kreuzer
1:3
Franz Köfer
Sebastian Kaiser
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
10
Fri.
01.04.2022 19:00
SITT
-
LEPE3
6:4
VS St. Philippen / Turnhalle
Michael Tamegger
Dario Kutschnig
3:1
Markus Haberz
Elias Thier
3:2
Michael Hobel
Simon Osina
0:3
Markus Haberz
/
Michael Hobel
Elias Thier
/
Simon Osina
0:3
Markus Haberz
Dario Kutschnig
3:1
Michael Tamegger
Simon Osina
0:3
Michael Hobel
Elias Thier
3:0
Markus Haberz
Simon Osina
0:3
Michael Hobel
Dario Kutschnig
3:0
Michael Tamegger
Elias Thier
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy