XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
KRAM
KUST
SCHZ
SILZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
FULP2
KRAM1
KUST2
KUST3
SCHZ1
SILZ1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Qualifikation LL B/LL C
Damenklasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Playoff
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
FULP
KRAM
KUST
SCHZ
SILZ
[alle]
KRAM1
SCHZ1
SILZ1
FULP2
KUST2
KUST3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga B Oberes Playoff, Leg 1, Round 2 (duration: 29.01.2012-04.02.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Tue.
31.01.2012 20:15
SCHZ1
-
KUST2
4:6
Sporthalle Schwaz Ost, Turnsaal Othmar Huber
Alfred Heinrich
Andreas Moser
0:3
Peter Klötzel
Daniela Moser
3:0
Bernhard Schmelzer
Hermann Moser
2:3
Peter Klötzel
/
Bernhard Schmelzer
Andreas Moser
/
Hermann Moser
3:0
Peter Klötzel
Andreas Moser
3:0
Alfred Heinrich
Hermann Moser
1:3
Bernhard Schmelzer
Daniela Moser
2:3
Peter Klötzel
Hermann Moser
3:0
Bernhard Schmelzer
Andreas Moser
2:3
Alfred Heinrich
Daniela Moser
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Thu.
02.02.2012 20:00 (PT)
KRAM1
-
KUST3
6:4
VS Zell, Turnhalle
Alexander Schwarz
Nikolaus Mairhofer
1:3
Harald Foidl
Martin Friess
3:0
Hansjörg Toll
Andreas Hahn
3:0
Harald Foidl
/
Hansjörg Toll
Nikolaus Mairhofer
/
Andreas Hahn
3:0
Harald Foidl
Nikolaus Mairhofer
2:3
Alexander Schwarz
Andreas Hahn
1:3
Hansjörg Toll
Martin Friess
3:0
Harald Foidl
Andreas Hahn
1:3
Hansjörg Toll
Nikolaus Mairhofer
3:0
Alexander Schwarz
Martin Friess
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
03.02.2012 20:15
SILZ1
-
FULP2
6:2
HS Silz, Mehrzwecksaal
Robert Sollerer
Andreas Proksch
2:3
Ewald Knausz
Sabrina Koch
3:0
Daniel Schleich
Christian Mair
2:3
Ewald Knausz
/
Daniel Schleich
Christian Mair
/
Andreas Proksch
3:2
Ewald Knausz
Andreas Proksch
3:1
Robert Sollerer
Christian Mair
3:2
Daniel Schleich
Sabrina Koch
3:1
Ewald Knausz
Christian Mair
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy