XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JUD
KNI
OBD
ZEL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
Leg 2:
1
2
3
4
5
Team
JUD2
KNI2
KNI3
KNI4
OBD2
ZEL3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Gebietsliga Nordwest
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
KNI
[alle]
SGLG1 (Landesliga Damen)
ZEL1 (Landesliga Damen)
WOER1 (Landesliga Damen)
WEI1 (Landesliga Damen)
POS1 (Landesliga Damen)
BEBU2 (Landesliga Damen)
WOER2 (Landesliga Damen)
UNZ2 (Landesliga Damen)
WOER3 (Landesliga Damen)
BEBU3 (Landesliga Damen)
NEU (2. Bundesliga Damen)
UNZ1 (2. Bundesliga Damen)
ÜBBA1 (2. Bundesliga Damen)
BEBU1 (2. Bundesliga Damen)
UTT1 (Landesliga Herren)
OBD1 (Landesliga Herren)
BEBU1 (Landesliga Herren)
SJE1 (Landesliga Herren)
ZEL1 (Landesliga Herren)
BRE1 (Landesliga Herren)
IND1 (Landesliga Herren)
SFP1 (Landesliga Herren)
LIZ1 (Landesliga Herren)
KAPF2 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
KAPF3 (Landesliga Herren)
LEO3 (Landesliga Herren)
SGLG3 (Landesliga Herren)
SGLG4 (Landesliga Herren)
STR1 (Unterliga Süd)
WOER1 (Unterliga Nord)
MAZ1 (Unterliga Nord)
VOR1 (Unterliga Nord)
ADM1 (Unterliga Nord)
KNI1 (Unterliga Nord)
MUEN1 (Unterliga Süd)
DLB1 (Unterliga Süd)
WEI1 (Unterliga Süd)
HAR1 (Unterliga Süd)
ATU1 (Unterliga Süd)
LAG1 (Unterliga Süd)
ÜBBA1 (Unterliga Süd)
JUD1 (Unterliga Nord)
BRE2 (Unterliga Nord)
ZEL2 (Unterliga Nord)
LIZ2 (Unterliga Nord)
SJE2 (Unterliga Süd)
BEBU2 (Unterliga Nord)
SFP2 (Unterliga Süd)
SFP3 (Unterliga Süd)
BRE3 (Unterliga Nord)
LEO4 (Unterliga Nord)
SGLG5 (Unterliga Süd)
TROF1 (Gebietsliga Ennstal)
AFUE1 (Gebietsliga Südost)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
LAS1 (Gebietsliga Graz/...)
POS1 (Gebietsliga Graz/...)
HOFS1 (Gebietsliga Südost)
VTT1 (Gebietsliga Südost)
FEL1 (Gebietsliga Südost)
VOI1 (Gebietsliga Südwest)
MIC1 (Gebietsliga Nordost)
MIDO1 (Gebietsliga Nordost)
SEL1 (Gebietsliga Ennstal)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
LDL1 (Gebietsliga Ennstal)
IND2 (Gebietsliga Graz/...)
ATU2 (Gebietsliga Graz/...)
WEI2 (Gebietsliga Südost)
UWK2 (Gebietsliga Graz/...)
DLB2 (Gebietsliga Südwest)
VOI2 (Gebietsliga Südwest)
WOER2 (Gebietsliga Ennstal)
ÜBBA2 (Gebietsliga Südwest)
LAS2 (Gebietsliga Graz/...)
MUEN2 (Gebietsliga Graz/...)
UTT2 (Gebietsliga Graz/...)
FEL2 (Gebietsliga Südost)
HAR2 (Gebietsliga Südost)
AFUE2 (Gebietsliga Südost)
ADM2 (Gebietsliga Ennstal)
HOFS2 (Gebietsliga Südost)
VOR2 (Gebietsliga Ennstal)
JUD2 (Gebietsliga Nordwest)
KNI2 (Gebietsliga Nordwest)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
SEL2 (Gebietsliga Ennstal)
LIZ3 (Gebietsliga Ennstal)
WOER3 (Gebietsliga Ennstal)
KNI3 (Gebietsliga Nordwest)
ÜBBA3 (Gebietsliga Südwest)
ZEL3 (Gebietsliga Nordwest)
BEBU3 (Gebietsliga Nordost)
HAR3 (Gebietsliga Südost)
UWK3 (Gebietsliga Graz/...)
SJE3 (Gebietsliga Graz/...)
DLB3 (Gebietsliga Südwest)
SFP4 (Gebietsliga Südwest)
KAPF4 (Gebietsliga Nordost)
KNI4 (Gebietsliga Nordwest)
WOER4 (Gebietsliga Ennstal)
LEO5 (Gebietsliga Nordost)
SFP5 (Gebietsliga Südwest)
SGLG6 (Gebietsliga Graz/...)
LEO6 (Gebietsliga Nordost)
SGLG7 (Gebietsliga Südwest)
SGLG8 (Gebietsliga Südwest)
SGLG9 (Gebietsliga Südwest)
ATS1 (1.Klasse Graz)
GRA1 (1.Klasse Graz)
LAN1 (1.Klasse Südwest)
LAN2 (1.Klasse Südwest)
LAG2 (1.Klasse Südwest)
PET2 (1.Klasse Südwest)
POS2 (1.Klasse Graz)
IND3 (1.Klasse Graz)
PET3 (1.Klasse Südwest)
VOI3 (1.Klasse Südwest)
MUEN3 (1.Klasse Graz)
LAN3 (1.Klasse Südwest)
UTT3 (1.Klasse Graz)
LAS3 (1.Klasse Graz)
LAG3 (1.Klasse Südwest)
DLB4 (1.Klasse Südwest)
MUEN4 (1.Klasse Graz)
SJE4 (1.Klasse Südwest)
ÜBBA4 (1.Klasse Südwest)
UWK4 (1.Klasse Graz)
SFP6 (1.Klasse Graz)
SFP7 (1.Klasse Südwest)
SGLG10 (1.Klasse Südwest)
HGS1 (2.Klasse Graz)
ATS2 (2.Klasse Graz)
POS3 (2.Klasse Graz)
IND4 (2.Klasse Graz)
UTT4 (2.Klasse Graz)
LAS4 (2.Klasse Graz)
LAS5 (2.Klasse Graz)
MUEN5 (2.Klasse Graz)
MUEN6 (2.Klasse Graz)
SGLG11 (2.Klasse Graz)
SGLG1 (1. Bundesliga Herren)
KAPF1 (1. Bundesliga Herren)
LEO1 (2. Bundesliga Herren)
SGLG2 (2. Bundesliga Herren)
ÜBBA1 (Jugend Süd)
LEO1 (Jugend Nordost)
IND1 (Jugend Süd)
POS1 (Jugend Süd)
STR1 (Jugend Süd)
UWK1 (Jugend Süd)
SJE1 (Jugend Süd)
SFP1 (Jugend Süd)
FEL1 (Jugend Ost)
HOFS1 (Jugend Ost)
VTT1 (Jugend Ost)
WEI1 (Jugend Ost)
HAR1 (Jugend Ost)
SGLG1 (Jugend Süd)
LIZ1 (Jugend Nordost)
KAPF1 (Jugend Nordost)
BEBU1 (Jugend Nordost)
UNZ1 (Jugend Nordwest)
OBD1 (Jugend Nordwest)
KNI1 (Jugend Nordwest)
JUD1 (Jugend Nordwest)
ZEL1 (Jugend Nordwest)
UTT1 (Jugend Süd)
AFO1 (Jugend Nordwest)
IND2 (Jugend Süd)
LEO2 (Jugend Nordost)
ZEL2 (Jugend Nordwest)
BEBU2 (Jugend Nordost)
KAPF2 (Jugend Nordost)
HAR2 (Jugend Ost)
OBD2 (Jugend Nordwest)
WEI2 (Jugend Ost)
AFO2 (Jugend Nordwest)
ÜBBA2 (Jugend Süd)
KAPF3 (Jugend Nordost)
KAPF4 (Jugend Nordost)
KAPF1 (Schüler Nordost)
MIDO1 (Schüler Nordost)
FRO1 (Schüler Süd)
SFP1 (Schüler Süd)
UWK1 (Schüler Süd)
DLB1 (Schüler Süd)
AFUE1 (Schüler Süd)
UTT1 (Schüler Süd)
POS1 (Schüler Süd)
SGLG1 (Schüler Süd)
LIZ1 (Schüler Nordost)
LEO1 (Schüler Nordost)
MAZ1 (Schüler Nordost)
BEBU1 (Schüler Nordwest)
ZEL1 (Schüler Nordwest)
JUD1 (Schüler Nordwest)
ÜBBA1 (Schüler Süd)
UNZ1 (Schüler Nordwest)
KNI1 (Schüler Nordwest)
LEO2 (Schüler Nordost)
KAPF2 (Schüler Nordost)
POS2 (Schüler Süd)
BEBU2 (Schüler Nordwest)
KAPF3 (Schüler Nordost)
KAPF4 (Schüler Nordost)
HAR1 (Senioren)
BRE1 (Senioren)
WEI1 (Senioren)
SGLG1 (Senioren)
KNI1 (Senioren)
LEO1 (Senioren)
KNI1 (Unterstufe Nordost)
POS1 (Unterstufe Süd)
ZEL1 (Unterstufe Nordost)
LAG1 (Unterstufe Süd)
KAPF1 (Unterstufe Nordost)
VOI1 (Unterstufe Süd)
SFP1 (Unterstufe Süd)
LEO1 (Unterstufe Nordost)
BEBU1 (Unterstufe Nordost)
SJE1 (Unterstufe Süd)
ÜBBA1 (Unterstufe Süd)
KAPF2 (Unterstufe Nordost)
POS2 (Unterstufe Süd)
LEO2 (Unterstufe Nordost)
LEO3 (Unterstufe Nordost)
POS3 (Unterstufe Süd)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, KNI4 (UNION Knittelfeld)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Mon.
13.10.2008 19:00
KNI4
-
OBD2
3:6
Florian Worsch
Karl Miessbacher
Stefan Brandl
Josef Flötschinger
Peter Liebminger
Gerhard Stelzer
Stefan Brandl
/
Peter Liebminger
Gerhard Stelzer
/
Herbert Glöckler
Stefan Brandl
Karl Miessbacher
Florian Worsch
Gerhard Stelzer
Peter Liebminger
Josef Flötschinger
Stefan Brandl
Gerhard Stelzer
Peter Liebminger
Karl Miessbacher
Show result
Confirmed by system
1
2
Mon.
20.10.2008 19:00
KNI2
-
KNI4
7:0
Simon Eiletz sen.
Alex Kamenov
Dietmar Gruber
Patrick Rurländer
Michael Liebminger
Robin Huber
Dietmar Gruber
/
Michael Liebminger
Alex Kamenov
/
Patrick Rurländer
Dietmar Gruber
Alex Kamenov
Simon Eiletz sen.
Robin Huber
Michael Liebminger
Patrick Rurländer
Show result
Confirmed by system
1
3
Mon.
27.10.2008 19:00
KNI4
-
KNI3
0:7
Alex Kamenov
Franz Schaar
Patrick Rurländer
Mario Eichwalder
Robin Huber
Florian Neumann
Patrick Rurländer
/
Robin Huber
Franz Schaar
/
Florian Neumann
Patrick Rurländer
Franz Schaar
Alex Kamenov
Florian Neumann
Robin Huber
Mario Eichwalder
Show result
Confirmed by system
1
4
Mon.
03.11.2008 19:00
KNI4
-
JUD2
6:1
Florian Worsch
Josef Peinhopf
Stefan Brandl
Johannes Weihs
Peter Liebminger
Peter Kargl
Florian Worsch
/
Stefan Brandl
Josef Peinhopf
/
Peter Kargl
Stefan Brandl
Josef Peinhopf
Florian Worsch
Peter Kargl
Peter Liebminger
Johannes Weihs
Show result
Confirmed by system
1
5
Mon.
10.11.2008 19:00
ZEL3
-
KNI4
6:1
Moritz Frewein
Florian Worsch
Marcel Grabenbauer
Stefan Brandl
Stefan Hasler
Peter Liebminger
Marcel Grabenbauer
/
Stefan Hasler
Stefan Brandl
/
Peter Liebminger
Moritz Frewein
Stefan Brandl
Stefan Hasler
Florian Worsch
Marcel Grabenbauer
Peter Liebminger
Show result
Confirmed by system
2
1
Mon.
23.02.2009 19:00
OBD2
-
KNI4
6:4
Karl Miessbacher
Florian Worsch
Josef Pojer
Stefan Brandl
Gerhard Stelzer
Peter Liebminger
Herbert Glöckler
/
Gerhard Stelzer
Peter Liebminger
/
Stefan Brandl
Karl Miessbacher
Stefan Brandl
Gerhard Stelzer
Florian Worsch
Josef Pojer
Peter Liebminger
Gerhard Stelzer
Stefan Brandl
Karl Miessbacher
Peter Liebminger
Josef Pojer
Florian Worsch
Show result
Confirmed by system
2
2
Mon.
02.03.2009 19:00
KNI4
-
KNI2
0:7
Alex Kamenov
Simon Eiletz sen.
Robin Huber
Dietmar Gruber
Rene Schmidt
Michael Liebminger
Alex Kamenov
/
Rene Schmidt
Dietmar Gruber
/
Michael Liebminger
Alex Kamenov
Dietmar Gruber
Rene Schmidt
Simon Eiletz sen.
Robin Huber
Michael Liebminger
Show result
Confirmed by system
2
3
Mon.
09.03.2009 19:00
KNI3
-
KNI4
7:0
Franz Schaar
Alex Kamenov
Mario Eichwalder
Robin Huber
Florian Neumann
Rene Schmidt
Franz Schaar
/
Florian Neumann
Alex Kamenov
/
Rene Schmidt
Franz Schaar
Robin Huber
Florian Neumann
Alex Kamenov
Mario Eichwalder
Rene Schmidt
Show result
Confirmed by system
2
4
Mon.
16.03.2009 19:00
JUD2
-
KNI4
0:7
Markus Allmer
Peter Liebminger
Johannes Weihs
Florian Worsch
Sylvana Trügler
Stefan Brandl
Markus Allmer
/
Johannes Weihs
Florian Worsch
/
Stefan Brandl
Johannes Weihs
Peter Liebminger
Markus Allmer
Stefan Brandl
Sylvana Trügler
Florian Worsch
Show result
Confirmed by system
2
5
Mon.
23.03.2009 19:00
KNI4
-
ZEL3
2:6
Peter Liebminger
Ingo Schlapschy
Florian Worsch
Lea Schlapschy
Stefan Brandl
Moritz Frewein
Florian Worsch
/
Stefan Brandl
Lea Schlapschy
/
Moritz Frewein
Peter Liebminger
Lea Schlapschy
Stefan Brandl
Ingo Schlapschy
Florian Worsch
Moritz Frewein
Stefan Brandl
Lea Schlapschy
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy