XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
KEPI
MICH
RITR
RÜST
STKI
SYPA
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BACH3
KEPI2
MICH2
RITR7
RÜST2
STKI3
SYPA3
WELS8
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BACH
KEPI
MICH
RITR
RÜST
STKI
SYPA
WELS
[alle]
RÜST2
MICH2
KEPI2
SYPA3
STKI3
BACH3
RITR7
WELS8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM, Leg 1, Round 9 (duration: 28.02.2022-05.03.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
9
Fri.
04.03.2022 19:30
RÜST2
-
WELS8
8:2
VS Rüstorf
Florian Gruber
Richard Wimmer
3:0
Bernhard Leo Hillinger
Michael Costiuc
3:1
Raimund Zweimüller
Franz Lemberger
1:3
Raphael Humer
Rafael Ranzenhofer
3:1
Florian Gruber
/
Raphael Humer
Michael Costiuc
/
Richard Wimmer
3:1
Bernhard Leo Hillinger
Richard Wimmer
3:1
Florian Gruber
Michael Costiuc
3:1
Raimund Zweimüller
Rafael Ranzenhofer
3:2
Raphael Humer
Franz Lemberger
3:1
Bernhard Leo Hillinger
/
Raimund Zweimüller
Franz Lemberger
/
Rafael Ranzenhofer
2:3
Show result
Confirmed by system
1
9
Wed.
02.03.2022 19:00
KEPI2
-
RITR7
8:3
VS Kematen
Alfred Grill
Philipp Krenmayer
3:0
Harald Huber
Stefan Eder
3:0
Marija Mair
Johannes Sudasch
0:3
Leon Elia Lerchl
Franz Karlsberger
3:1
Leon Elia Lerchl
/
Alfred Grill
Franz Karlsberger
/
Johannes Sudasch
3:0
Alfred Grill
Stefan Eder
3:1
Harald Huber
Philipp Krenmayer
3:1
Leon Elia Lerchl
Johannes Sudasch
3:1
Marija Mair
Franz Karlsberger
0:3
Harald Huber
/
Marija Mair
Stefan Eder
/
Philipp Krenmayer
0:3
Leon Elia Lerchl
Stefan Eder
3:0
Show result
Confirmed by system
1
9
Fri.
04.03.2022 19:30
MICH2
-
BACH3
8:2
Allgemeine Sonderschule
Gerald Lindinger
Manfred Graf
3:1
Karina Bruckmüller
Kevin Thurnberger
3:0
Christine Schmid
Jakob Kronsteiner
3:0
Günther Schicklgruber
Florian Siegele
3:0
Christine Schmid
/
Karina Bruckmüller
Manfred Graf
/
Florian Siegele
1:3
Karina Bruckmüller
Manfred Graf
3:0
Gerald Lindinger
Kevin Thurnberger
3:0
Christine Schmid
Florian Siegele
0:3
Günther Schicklgruber
Jakob Kronsteiner
3:1
Günther Schicklgruber
/
Gerald Lindinger
Kevin Thurnberger
/
Jakob Kronsteiner
3:1
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy