XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTA
ANEU
BARG(D)
BERB(L)
BOLO(I)
BRAC(D)
BRUC
BSIT(NL)
BUSC(D)
CHAR(F)
DABC(PL)
EBDO(D)
EBER(D)
ENTA(NL)
ERLA(D)
GESE(D)
GIER(B)
GUNT
GÜTE(D)
HALB
HOKR(CZ)
INGR(F)
JENA(D)
KUCH
LEBO(PL)
LUNE(D)
MERK(B)
MERS(D)
MÖHR(D)
MÜHL(D)
NAUH(D)
NIDD(L)
NORB(I)
NOVA(I)
PPP
PRAH(CZ)
REGR(D)
RUFF(F)
SARA(BIH)
SARN(I)
SGBG(D)
SGEB
SGFHW(D)
SGGM
SKFL
SPOO
TT14
TURN(B)
TZEL(D)
VELB(D)
VERO(I)
VERZ(I)
WEWE(D)
WINN(D)
ZELL(D)
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
TT-Intercup
Finalturniere
League
Preliminary Rounds
Round
IC1
IC2
IC3
IC4
TCdV1
TCdV2
TCdV3
Team
ALTA(A)
ANEU(A)
BARG(D)
BERB(L)
BOLO(I)
BRAC(D)
BRUC(A)
BSIT(NL)
BUSC(D)
CHAR(F)
DABC(PL)
EBDO(D)
EBER(D)
ENTA(NL)
ERLA(D)
GESE(D)
GIER(B)
GUNT(A)
GÜTE(D)
HALB(A)
HOKR(CZ)
INGR(F)
JENA(D)
KUCH(A)
LEBO(PL)
LUNE(D)
MERK(B)
MERS(D)
MÖHR(D)
MÜHL(D)
NAUH(D)
NIDD(L)
NORB(I)
NOVA(I)
PPP(A)
PRAH(CZ)
REGR(D)
RUFF(F)
SARA(BIH)
SARN(I)
SGBG(D)
SGEB(A)
SGFHW(D)
SGGM(A)
SKLW(A)
SKFL(A)1
SKFL(A)2
OBWT(A)
KOM(A)
TURN(B)
TZEL(D)
VELB(D)
VERO(I)
VERZ(I)
WEWE(D)
WINN(D)
ZELL(D)
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Intercup
[alle]
Preliminary Rounds
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ZELL(D)
[alle]
kein Team vorhanden
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Preliminary Rounds, ZELL(D) (Zellertal)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Sat.
11.11.2017 17:00
KOM(A)
-
ZELL(D)
4:3
ASKÖ Sportzentrum Penzing
Thomas Rauscher
Matthias Ermel
3:0
(8,9,5)
Nail Hasanovic
Mike Peter
3:0
(9,2,6)
Raphael Strobl
Lukas Grünewald
0:3
(-2,-10,-5)
Thomas Rauscher
/
Christian Hofmann
Matthias Ermel
/
Lukas Grünewald
0:3
(-5,-7,-3)
Nail Hasanovic
Matthias Ermel
0:3
(-3,-9,-2)
Thomas Rauscher
Lukas Grünewald
3:0
(7,5,6)
Raphael Strobl
Mike Peter
3:1
(-8,8,8,8)
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Sat.
17.02.2018 17:00
ZELL(D)
-
EBDO(D)
4:1
Matthias Ermel
Jan Berthold
3:0
(6,10,6)
Silke Ermel
Matthias Krönert
1:3
(-5,3,-8,-7)
Sylke Bayer
Christoph Olschimke
3:0
(5,6,9)
Lukas Grünewald
/
Silke Ermel
Rene Hauptmann
/
Thomas Mehner
3:0
(13,7,6)
Matthias Ermel
Matthias Krönert
3:1
(9,8,-10,4)
Show result
Confirmed by referent
1
7
Sat.
05.05.2018 16:00
NIDD(L)
-
ZELL(D)
4:0
Kevin Fickinger
Matthias Ermel
3:0
(5,8,5)
Egle Sadikovic-Tamasauskaite
Sylke Bayer
3:0
(7,8,7)
Steven Georges
Silke Ermel
3:0
(7,5,7)
Steven Georges
/
Lena Grein
Lukas Grünewald
/
Silke Ermel
3:0
(1,2,3)
Show result
Confirmed by referent
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
IC-contact
|
Privacy Policy