XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
FRO
GRA
IND
LAS
MUEN
POS
UTT
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18
STM U15
STMS U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Playoff
1. Klasse Südwest Unteres Playoff
2. Klasse Graz
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
ATS3
ATS4
FRO1
FRO2
GRA1
IND9
LAS4
MUEN8
POS5
UTT6
UWK4
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
ATS
FRO
GRA
IND
LAS
MUEN
POS
UTT
UWK
[alle]
FRO1
GRA1
FRO2
ATS3
UWK4
ATS4
LAS4
POS5
UTT6
MUEN8
IND9
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Graz, Leg 1, Round 2 (duration: 05.10.2020-09.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Wed.
07.10.2020 19:00
GRA1
-
POS5
5:2
Sporthalle Gratkorn
Dietmar Lorich
Franz Pucher
0:3
Patrick Marburger
Egon Baltz
3:0
Horst Walch
Robert Kerschbaum
3:1
Patrick Marburger
Franz Pucher
3:0
Dietmar Lorich
Robert Kerschbaum
1:3
Horst Walch
Egon Baltz
3:2
Patrick Marburger
Robert Kerschbaum
3:0
Show result
Game closed
1
2
Wed.
07.10.2020 19:00
LAS4
-
ATS4
6:0
HS Laßnitzhöhe
Haymo Scherz
Florian Schweighofer
3:2
Horst Watzka
Klaus Schaupp
3:0
Hannes Bartol
Dieter Lux
3:1
Horst Watzka
Florian Schweighofer
3:1
Haymo Scherz
Dieter Lux
3:2
Hannes Bartol
Klaus Schaupp
3:0
Show result
Game closed
1
2
Fri.
09.10.2020 18:30
ATS3
-
UTT6
6:0
Stadion Eggenberg
Franz Strini
Ennio Graze
3:0
Peter Seidnitzer
Christian Schwarz
3:1
Vitus Ohaeri
Jakob Baslious
3:0
Franz Strini
Christian Schwarz
3:0
Vitus Ohaeri
Ennio Graze
3:0
Peter Seidnitzer
Jakob Baslious
3:0
Show result
Game closed
1
2
Mon.
05.10.2020 19:00
FRO2
-
FRO1
2:5
Sporthalle Frohnleiten
Manfred Harrer
Maximilian Tödtling
0:3
Mika Edler
Wolfgang Scheibl
3:0
Michael Brunner
Martin Scheibl
0:3
Mika Edler
Maximilian Tödtling
0:3
Manfred Harrer
Martin Scheibl
0:3
Michael Brunner
Wolfgang Scheibl
3:1
Mika Edler
Martin Scheibl
0:3
Show result
Game closed
1
2
Tue.
06.10.2020 18:30
UWK4
-
MUEN8
5:1
Unionhalle
Emil Haslinger
Gabriel Schweiger
3:1
Markus Schneider
Flavius Schweiger
3:0
Franz Höllinger jun.
Elmar Sulzgruber
2:3
Markus Schneider
Gabriel Schweiger
3:0
Emil Haslinger
Elmar Sulzgruber
3:2
Franz Höllinger jun.
Flavius Schweiger
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy