XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EBSW
NEUK
RÜST
SGDO
SGRV
SGTV
SYPA
TIMK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
EBSW5
NEUK3
RÜST4
SGDO6
SGRV5
SGTV3
SYPA3
TIMK3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz Land...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
801 2. Klasse Linz / Mühlvi...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck F...
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
EBSW
NEUK
RÜST
SGDO
SGRV
SGTV
SYPA
TIMK
[alle]
NEUK3
TIMK3
SYPA3
SGTV3
RÜST4
SGRV5
EBSW5
SGDO6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 762 1. Klasse Vöcklabruck+GM, Leg 1, Round 9 (duration: 27.11.2017-02.12.2017)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
9
Fri.
01.12.2017 19:30
SGRV5
-
SGDO6
8:5
HS Regau
Felix Würflinger
Siegmund Reithmayr
0:3
Helmut Mayrhofer
Walter Alt
3:0
Simon Neudorfer
Georg Weber
3:1
Franz Köbrunner
Christian Bugariu
3:1
Franz Köbrunner
/
Felix Würflinger
Christian Bugariu
/
Siegmund Reithmayr
0:3
Helmut Mayrhofer
Siegmund Reithmayr
3:0
Felix Würflinger
Walter Alt
0:3
Simon Neudorfer
Christian Bugariu
0:3
Franz Köbrunner
Georg Weber
3:0
Helmut Mayrhofer
/
Simon Neudorfer
Walter Alt
/
Georg Weber
3:0
Helmut Mayrhofer
Christian Bugariu
3:0
Franz Köbrunner
Siegmund Reithmayr
0:3
Simon Neudorfer
Walter Alt
3:0
Show result
Confirmed by system
1
9
Fri.
01.12.2017 19:30
EBSW5
-
TIMK3
7:7
VS Eberschwang
Johannes Bleckenwegner
Samuel Auer
2:3
Walter Pramendorfer
Bernhard Neumüller
2:3
Benjamin Girlinger
Johannes Kapeller
3:0
Lorenz Rauscher
Wolfgang Walter
2:3
Walter Pramendorfer
/
Johannes Bleckenwegner
Wolfgang Walter
/
Samuel Auer
2:3
Walter Pramendorfer
Samuel Auer
0:3
Johannes Bleckenwegner
Bernhard Neumüller
2:3
Benjamin Girlinger
Wolfgang Walter
3:0
Lorenz Rauscher
Johannes Kapeller
3:0
Lorenz Rauscher
/
Benjamin Girlinger
Bernhard Neumüller
/
Johannes Kapeller
3:2
Walter Pramendorfer
Wolfgang Walter
0:3
Lorenz Rauscher
Samuel Auer
3:0
Benjamin Girlinger
Bernhard Neumüller
3:2
Johannes Bleckenwegner
Johannes Kapeller
3:0
Show result
Confirmed by system
1
9
Mon.
27.11.2017 19:30
RÜST4
-
NEUK3
4:8
VS Rüstorf
Pascal Humer
Franz Schlager
3:0
Kevin Maier
Josef Kogler
1:3
Martin Lassnig
Werner Nöstlinger
0:3
Martin Rebhan
Benedikt Griesmayr
3:1
Martin Rebhan
/
Martin Lassnig
Josef Kogler
/
Benedikt Griesmayr
0:3
Pascal Humer
Josef Kogler
1:3
Kevin Maier
Franz Schlager
3:1
Martin Rebhan
Werner Nöstlinger
2:3
Martin Lassnig
Benedikt Griesmayr
0:3
Pascal Humer
/
Kevin Maier
Franz Schlager
/
Werner Nöstlinger
3:0
Martin Rebhan
Josef Kogler
2:3
Pascal Humer
Benedikt Griesmayr
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
9
Thu.
30.11.2017 19:30
SGTV3
-
SYPA3
7:7
NMS Timelkam
Sahil Ayoubi
Josef Dickinger
1:3
Erwin Wandl
Arsenije Bogojevic
0:3
Alois Resch
Josef Gielesberger
3:0
Renate Seifriedsberger
Klaus Buhl
1:3
Erwin Wandl
/
Renate Seifriedsberger
Josef Dickinger
/
Arsenije Bogojevic
2:3
Erwin Wandl
Josef Dickinger
3:1
Sahil Ayoubi
Arsenije Bogojevic
1:3
Alois Resch
Klaus Buhl
0:3
Renate Seifriedsberger
Josef Gielesberger
3:0
Alois Resch
/
Sahil Ayoubi
Klaus Buhl
/
Josef Gielesberger
1:3
Erwin Wandl
Klaus Buhl
3:0
Renate Seifriedsberger
Josef Dickinger
3:1
Alois Resch
Arsenije Bogojevic
3:2
Sahil Ayoubi
Josef Gielesberger
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy