XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
INNS
KRAM
KUST
RUM
SVGT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U19
U17
U15
U13
Einsteigerbewerb
TTTV-Cup
League
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
INNS3
INNS4
KRAM1
KUST2
RUM1
SVGT1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Oberes Play-Off
Gebietsklasse Unteres Play-Off
Damen Finalturnier
Damen Grunddurchgang
U13 Plätze 1 - 9
U13 Plätze 10 - 17
U13 Plätze 19 - 23
U13 Vorrunde Gruppe A
U13 Vorrunde Gruppe B
U13 Vorrunde Gruppe C
U15 Plätze 1 - 8
U15 Plätze 9 - 17
U15 Vorrunde Gruppe A
U15 Vorrunde Gruppe B
U17 Liga
U19 Liga
TTTV-Cup
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
INNS
KRAM
KUST
RUM
SVGT
[alle]
KRAM1
SVGT1
RUM1
KUST2
INNS3
INNS4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga Meister-Play-Off, Leg 2, Round 5 (duration: 07.04.2024-13.04.2024)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Fri.
12.04.2024 20:00
RUM1
-
SVGT1
4:6
HS Rum, Sporthalle
Noah Jedinger
Stefan Dietrich
0:3
Mario Stöckl
Michael Mitteregger
0:3
Leonhard Kohl-Lörting
Werner Gunz jun. jun.
3:2
Noah Jedinger
/
Leonhard Kohl-Lörting
Stefan Dietrich
/
Michael Mitteregger
2:3
Noah Jedinger
Michael Mitteregger
3:2
Leonhard Kohl-Lörting
Stefan Dietrich
2:3
Mario Stöckl
Werner Gunz jun. jun.
3:1
Leonhard Kohl-Lörting
Michael Mitteregger
3:2
Noah Jedinger
Werner Gunz jun. jun.
0:3
Mario Stöckl
Stefan Dietrich
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Tue.
09.04.2024 19:30
INNS4
-
KRAM1
5:5
DVS Reichenau, Turnsaal 1 (W)
Samuel Reich
Bruno Pedrazzani
3:0
Horst Trefalt
Benjamin Walder
2:3
Jonas Hohenegger
Hansjörg Toll
2:3
Jonas Hohenegger
/
Samuel Reich
Hansjörg Toll
/
Benjamin Walder
1:3
Samuel Reich
Benjamin Walder
3:1
Jonas Hohenegger
Bruno Pedrazzani
3:0
Horst Trefalt
Hansjörg Toll
0:3
Jonas Hohenegger
Benjamin Walder
2:3
Samuel Reich
Hansjörg Toll
3:2
Horst Trefalt
Bruno Pedrazzani
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Thu.
11.04.2024 19:00
KUST2
-
INNS3
6:1
VS Zell, Turnhalle
Anita Nyitrai
w.o.
3:0
Konstantin Widauer
David Pühringer
3:2
Fabian Schlechter
Per-Sonne Holm
3:1
Anita Nyitrai
/
Konstantin Widauer
David Pühringer
/
Per-Sonne Holm
1:3
Anita Nyitrai
David Pühringer
3:2
Fabian Schlechter
w.o.
3:0
Konstantin Widauer
Per-Sonne Holm
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy