XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTS
BIES
HEGE
KAPF
NEUD
SALZ
SGML
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Play-off
Damen Play-off
Herren-Bundesliga
Damen-Bundesliga
Herren-Qualifikation
Damen-Qualifikation
U21 männlich
U21 weiblich
U18 männlich
U18 weiblich
U15 männlich
U15 weiblich
U13 männlich
U13 weiblich
League
1. Herren-Bundesliga
2. A
2. B
2. Platz 01-04
2. Platz 05-08
2. Platz 09-12
2. Platz 13-16
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ALTS1
BIES1
HEGE1
KAPF2
NEUD1
SALZ1
SGML1
WELS2
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
Meister Play-off Damen
2. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
Meister Play-off Herren
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
Spiel um Platz 1
Spiel um Platz 3
Spiel um Platz 5
Vorrunde A
Vorrunde B
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-8
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-8
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-2
Platz 3-4
Platz 5-6
Vorrunde A
Vorrunde B
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-4
Platz 5-7
Vorrunde A
Vorrunde B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ALTS
BIES
HEGE
KAPF
NEUD
SALZ
SGML
WELS
[alle]
KTTV - HEGE1
NÖTTV - NEUD1
OÖTTV - BIES1
OÖTTV - ALTS1
OÖTTV - WELS2
STTTV - KAPF2
STTV - SALZ1
WTTV - SGML1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga B, Leg 2, Round 7 (original date: 10.03.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Sat.
10.03.2012 16:00
HEGE1
-
KAPF2
2:9
Kulturheim Bleiburg / Turnhalle
Dominik Dlopst
Hannes Zenz
2:3
Darko Jamsek
David Vorcnik
3:2
Thomas Tripolt
Miklos Somosi
0:3
Alexander Rems
Joachim Hasenburger
1:3
Dominik Dlopst
David Vorcnik
0:3
Darko Jamsek
Hannes Zenz
3:1
Thomas Tripolt
Joachim Hasenburger
1:3
Alexander Rems
Miklos Somosi
0:3
Darko Jamsek
Joachim Hasenburger
1:3
Alexander Rems
David Vorcnik
0:3
Dominik Dlopst
Miklos Somosi
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Sat.
10.03.2012 11:00
BIES1
-
SALZ1
9:5
Leonardo da Vinci Schule
Michael Leonhartsberger
Ernst Bernthaler
2:3
Peter Konrad
Gabor Toth
1:3
Janos Kovacs jun.
Thomas Auer
3:0
Bernhard Doppelbauer
Patrick Berger
0:3
Peter Konrad
Ernst Bernthaler
3:0
Michael Leonhartsberger
Gabor Toth
0:3
Bernhard Doppelbauer
Thomas Auer
3:2
Janos Kovacs jun.
Patrick Berger
3:0
Bernhard Doppelbauer
Gabor Toth
1:3
Peter Konrad
Patrick Berger
3:0
Janos Kovacs jun.
Ernst Bernthaler
3:1
Michael Leonhartsberger
Thomas Auer
3:2
Janos Kovacs jun.
Gabor Toth
3:0
Peter Konrad
Thomas Auer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Sat.
10.03.2012 15:00
ALTS1
-
WELS2
5:9
Altstadt / TT-Halle (1. Stock)
w.o.
Christian Spindler
0:3
Clemens Gal
Christoph Reiter
0:3
Michael Worischek
Klaus Angleitner
1:3
William Maybanks
Stojan Plavsic
1:3
Clemens Gal
Christian Spindler
3:1
w.o.
Christoph Reiter
0:3
William Maybanks
Klaus Angleitner
2:3
Michael Worischek
Stojan Plavsic
0:3
William Maybanks
Christoph Reiter
3:1
Clemens Gal
Stojan Plavsic
3:2
Michael Worischek
Christian Spindler
3:0
w.o.
Klaus Angleitner
0:3
Michael Worischek
Christoph Reiter
3:2
Clemens Gal
Klaus Angleitner
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Sat.
10.03.2012 15:00
SGML1
-
NEUD1
8:8
Liniengasse
Christian Wolf
Dmitrij Levenko
0:3
Miroslav Cecava
Wojciech Kolodziejczyk
3:2
David Karas
Tarek Al-Samhoury
3:2
Alexander Chen
Jürgen Hönigsperger
3:0
Christian Wolf
Wojciech Kolodziejczyk
1:3
Miroslav Cecava
Dmitrij Levenko
3:0
David Karas
Jürgen Hönigsperger
3:0
Alexander Chen
Tarek Al-Samhoury
2:3
Miroslav Cecava
Jürgen Hönigsperger
3:0
Alexander Chen
Wojciech Kolodziejczyk
1:3
Christian Wolf
Tarek Al-Samhoury
0:3
David Karas
Dmitrij Levenko
3:1
Miroslav Cecava
Tarek Al-Samhoury
2:3
David Karas
Wojciech Kolodziejczyk
1:3
Christian Wolf
Jürgen Hönigsperger
3:0
Alexander Chen
Dmitrij Levenko
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy