XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ASTY
ERNS
KEPI
PCHL
RAMI
SGDI
SGSY
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ASTY4
ERNS4
ERNS5
KEPI2
PCHL2
RAMI5
SGDI7
SGSY4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
151 Landesliga - Damen
151 Landesliga - Damen - Fr...
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landeklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U11 Landesliga W
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U18 Landesliga
U18 Landesklasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ASTY
ERNS
KEPI
PCHL
RAMI
SGDI
SGSY
[alle]
PCHL2
KEPI2
SGSY4
ASTY4
ERNS4
RAMI5
ERNS5
SGDI7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 731 1. Klasse Steyr Umg. / LL, Leg 1, Round 9 (duration: 25.11.2019-30.11.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
9
Tue.
26.11.2019 19:00
RAMI5
-
ASTY4
7:7
HS Kleinraming
Christian Riegler
Pascal Kopp
2:3
Leopold Derfler
Fritz Milcke
2:3
Philipp Riegler
Qiming Wang
0:3
Christoph Sandner
Roman Kopp
3:1
Leopold Derfler
/
Christian Riegler
Roman Kopp
/
Fritz Milcke
0:3
Leopold Derfler
Pascal Kopp
3:0
Christian Riegler
Fritz Milcke
2:3
Philipp Riegler
Roman Kopp
3:0
Christoph Sandner
Qiming Wang
3:2
Philipp Riegler
/
Christoph Sandner
Pascal Kopp
/
Qiming Wang
3:2
Leopold Derfler
Roman Kopp
3:0
Christoph Sandner
Pascal Kopp
1:3
Philipp Riegler
Fritz Milcke
1:3
Christian Riegler
Qiming Wang
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
9
Fri.
29.11.2019 19:30
SGSY4
-
ERNS5
7:7
Berufsschule Steyr 1
Werner Hinterleitner
Andreas Grurl
1:3
Alfred Heurix
René Winklmayr
3:1
Brigitte Heurix
Christoph Bauer
1:3
Josef Bayer
Wu Sun
3:2
Josef Bayer
/
Werner Hinterleitner
René Winklmayr
/
Christoph Bauer
1:3
Werner Hinterleitner
René Winklmayr
1:3
Alfred Heurix
Andreas Grurl
3:2
Josef Bayer
Christoph Bauer
3:1
Brigitte Heurix
Wu Sun
0:3
Alfred Heurix
/
Brigitte Heurix
Wu Sun
/
Andreas Grurl
3:2
Josef Bayer
René Winklmayr
3:1
Werner Hinterleitner
Wu Sun
1:3
Alfred Heurix
Christoph Bauer
3:1
Brigitte Heurix
Andreas Grurl
1:3
Show result
Confirmed by system
1
9
Fri.
29.11.2019 19:30
SGDI7
-
ERNS4
3:8
KuBeZ Dietach
Heinz Floriani
Franz Hiebl
0:3
Kurt Metzbauer
Andreas Weiss
3:0
Franz Pelzguter
Günter Bauer sen.
0:3
Josef Huber
Karl Hiebl
0:3
Kurt Metzbauer
/
Heinz Floriani
Franz Hiebl
/
Andreas Weiss
3:2
Kurt Metzbauer
Franz Hiebl
2:3
Heinz Floriani
Andreas Weiss
0:3
Franz Pelzguter
Karl Hiebl
2:3
Josef Huber
Günter Bauer sen.
3:1
Franz Pelzguter
/
Josef Huber
Karl Hiebl
/
Günter Bauer sen.
0:3
Kurt Metzbauer
Karl Hiebl
0:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy