XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
AFUE
FEL
HAR
KAIN
SIP
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18 männlich
STM U18 weiblich
STM U13
STM U11
STM U15 männlich
STM U15 weiblich
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
Leg 2:
1
2
3
4
5
Team
AFUE3
FEL2
HAR1
HAR2
KAIN1
SIP5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Ennstal
2. Klasse Graz
U18 Jugend Nord Ost
U18 Jugend Nord West
U18 Jugend Ost
U18 Jugend Süd
U15 Schüler Nordost
U15 Schüler Nordwest
U15 Schüler Süd
HR Finalrunde 1-4
HR Finalrunde 5-6
HR Mannschaft VR A
HR Mannschaft VR B
DA Mannschaft HR
Finalrunde oberes Playoff
Finalrunde unteres Playoff
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
Finalrunde oberes Playoff
Finalrunde unteres Playoff
VR Gr A
VR Gr B
VR Gr C
VR Gr D
STM U15 männlich 1-4
STM U15 weiblich 1-3
STM U18 Finalrunde 1-4
STM U18 Finalrunde 5-7
STM U18 VR A
STM U18 VR B
U13 Unterstufe Nord
U13 Unterstufe Süd
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
AFUE
FEL
HAR
KAIN
SIP
[alle]
KAIN1
HAR1
FEL2
HAR2
AFUE3
SIP5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Südost, Leg 1, Round 4 (original date: 08.11.2014)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Sat.
08.11.2014 14:00
HAR1
-
FEL2
6:4
LJH-Turnsaal
Walter Hertler
Stefan Koller
2:3
Kalman Gaspar
Alfred Kerschenbauer
3:0
Sebastian Anton Philipp Robens
Walter Herler
0:3
Kalman Gaspar
/
Sebastian Anton Philipp Robens
Stefan Koller
/
Walter Herler
3:0
Kalman Gaspar
Stefan Koller
3:1
Walter Hertler
Walter Herler
2:3
Sebastian Anton Philipp Robens
Alfred Kerschenbauer
3:1
Kalman Gaspar
Walter Herler
3:0
Sebastian Anton Philipp Robens
Stefan Koller
0:3
Walter Hertler
Alfred Kerschenbauer
3:0
Show result
Game closed
1
4
Sat.
08.11.2014 14:00
AFUE3
-
SIP5
6:4
LJH-Turnsaal
Markus Schwarz
Marcell Bodó
3:0
Christoph Müller
Matteo Maresch
2:3
Kai Kniedl
Marco Pfleger
2:3
Markus Schwarz
/
Kai Kniedl
Marco Pfleger
/
Matteo Maresch
3:1
Markus Schwarz
Matteo Maresch
1:3
Kai Kniedl
Marcell Bodó
3:0
Christoph Müller
Marco Pfleger
3:1
Kai Kniedl
Matteo Maresch
1:3
Markus Schwarz
Marco Pfleger
3:2
Christoph Müller
Marcell Bodó
3:0
Show result
Game closed
1
4
Sat.
08.11.2014 14:00
HAR2
-
KAIN1
5:5
LJH-Turnsaal
Paul Pöll
Manuel Lenz
2:3
Siegfried Breitenfelder
Michael Krugleitner
3:2
Christian Schwaiger
Werner Krugleitner
1:3
Siegfried Breitenfelder
/
Christian Schwaiger
Michael Krugleitner
/
Werner Krugleitner
3:2
Siegfried Breitenfelder
Manuel Lenz
3:1
Paul Pöll
Werner Krugleitner
0:3
Christian Schwaiger
Michael Krugleitner
2:3
Siegfried Breitenfelder
Werner Krugleitner
3:0
Christian Schwaiger
Manuel Lenz
3:0
Paul Pöll
Michael Krugleitner
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy