XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
FKI
IND
LAS
MUEN
POS
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ATS2
FKI7
IND6
IND7
LAS2
MUEN6
MUEN7
POS3
POS4
UWK1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ATS
FKI
IND
LAS
MUEN
POS
UWK
[alle]
UWK1
ATS2
LAS2
POS3
POS4
MUEN6
IND6
FKI7
MUEN7
IND7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Graz, Leg 2, Round 8 (duration: 25.04.2022-29.04.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
8
Tue.
26.04.2022 18:30
ATS2
-
LAS2
6:2
Stadion Eggenberg
Vitus Ohaeri
Haymo Scherz
3:0
Andreas Schwammerlin
Stefan Steiner
3:0
Franz Strini
Gerd Windecker
3:2
Andreas Schwammerlin
/
Franz Strini
Haymo Scherz
/
Herbert Schuchlenz
2:3
Andreas Schwammerlin
Haymo Scherz
3:0
Vitus Ohaeri
Gerd Windecker
0:3
Franz Strini
Stefan Steiner
3:1
Andreas Schwammerlin
Gerd Windecker
3:2
Show result
Game closed
2
8
Thu.
03.02.2022 19:00
MUEN6
-
MUEN7
2:6
Jugendkeller
Florian Pöttler
Wolfgang Kaiba sen.
3:0
Helmut Lienhart
Piroz Darvishzad
2:3
Patrick Chowanetz
Werner Unterweger
1:3
Patrick Chowanetz
/
Helmut Lienhart
Piroz Darvishzad
/
Werner Unterweger
0:3
Florian Pöttler
Piroz Darvishzad
3:0
Patrick Chowanetz
Wolfgang Kaiba sen.
2:3
Helmut Lienhart
Werner Unterweger
0:3
Patrick Chowanetz
Piroz Darvishzad
1:3
Show result
Game closed
2
8
Wed.
09.02.2022 17:30 (PT)
IND7
-
IND6
0:7
Unionhalle
Nathan Lemetteil
Alois Schaffler
0:3
Simon Lanzenberger
Felicitas Ferder
0:3
Christoph Hirmann
David Pölzl
0:3
Christoph Hirmann
/
Simon Lanzenberger
Felicitas Ferder
/
David Pölzl
0:3
Simon Lanzenberger
Alois Schaffler
0:3
Nathan Lemetteil
David Pölzl
0:3
Christoph Hirmann
Felicitas Ferder
0:3
Show result
Game closed
2
8
Mon.
25.04.2022 19:00
POS4
-
FKI7
3:6
Kleine ASVÖ-Halle
Stefan Schuler
Walter Flock
0:3
Wei Wang
Attilio Mosettig
3:2
Sayyed Mojtaba Musavi
Helmut Burschet
3:2
Sayyed Mojtaba Musavi
/
Wei Wang
Walter Flock
/
Attilio Mosettig
0:3
Wei Wang
Walter Flock
2:3
Stefan Schuler
Helmut Burschet
1:3
Sayyed Mojtaba Musavi
Attilio Mosettig
1:3
Wei Wang
Helmut Burschet
3:2
Sayyed Mojtaba Musavi
Walter Flock
0:3
Show result
Game closed
2
8
Mon.
25.04.2022 19:00
POS3
-
UWK1
4:6
Kleine ASVÖ-Halle
Renate Unterweger
Simon Grabner
3:1
Gert Polzer
Franz Sen Höllinger
3:2
Johann Freistätter
Iwan Ocepek sen.
1:3
Gert Polzer
/
Renate Unterweger
Simon Grabner
/
Franz Sen Höllinger
3:2
Gert Polzer
Simon Grabner
1:3
Renate Unterweger
Iwan Ocepek sen.
1:3
Johann Freistätter
Franz Sen Höllinger
3:0
Gert Polzer
Iwan Ocepek sen.
2:3
Johann Freistätter
Simon Grabner
0:3
Renate Unterweger
Franz Sen Höllinger
1:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy