XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
KIJO
MILS
RUM
SVGT
TFES
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklassen
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
League
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Round
Leg 1:
F01
F02
F03
F04
F05
Leg 2:
F06
F07
F08
F09
F10
Team
KIJO3
MILS2
RUM2
SVGT5
TFES1
WOHO4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Landesliga D Grunddurchgang
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland
GK Platzierungsspiele der Z...
Qualifikation LLA Sommer 2013
Damenklasse Frühjahr
Damenklasse Herbst
Endrunde Frühjahr Gruppe A
Endrunde Frühjahr Gruppe B
Endrunde Frühjahr Plätze 1 - 4
Endrunde Frühjahr Plätze 5 - 8
Endrunde Herbst Gruppe A
Endrunde Herbst Gruppe B
Endrunde Herbst Plätze 1 - 4
Endrunde Herbst Plätze 5 - 8
Vorrunde Frühjahr Gruppe A
Vorrunde Frühjahr Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe A
Vorrunde Herbst Gruppe B
Vorrunde Herbst Gruppe C
Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
KIJO
MILS
RUM
SVGT
TFES
WOHO
[alle]
TFES1
MILS2
RUM2
KIJO3
WOHO4
SVGT5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Landesliga Abstiegs-Play-Off, Leg 1, Round 1 (duration: 26.01.2014-01.02.2014)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Tue.
28.01.2014 20:15
WOHO4
-
TFES1
5:5
Bundesfachschule Wörgl
Dragan Kosich
Robert Hammer
3:2
Andreas Tipelius
Fritz Proksch
3:0
Stephan Weber
Peter Möstl
3:2
Stephan Weber
/
Dragan Kosich
Robert Hammer
/
Peter Möstl
0:3
Andreas Tipelius
Robert Hammer
0:3
Dragan Kosich
Peter Möstl
0:3
Stephan Weber
Fritz Proksch
3:0
Andreas Tipelius
Peter Möstl
3:1
Stephan Weber
Robert Hammer
2:3
Dragan Kosich
Fritz Proksch
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Fri.
31.01.2014 20:00
RUM2
-
MILS2
5:5
HS Rum, Sporthalle
Peter Jastner
Rainer Neunteufl
1:3
Amir Basanovic
Alois Jöller
3:0
Mario Stöckl
Josef Lutz
3:2
Mario Stöckl
/
Peter Jastner
Rainer Neunteufl
/
Josef Lutz
3:0
Peter Jastner
Alois Jöller
3:1
Mario Stöckl
Rainer Neunteufl
3:1
Amir Basanovic
Josef Lutz
1:3
Mario Stöckl
Alois Jöller
1:3
Peter Jastner
Josef Lutz
1:3
Amir Basanovic
Rainer Neunteufl
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Tue.
28.01.2014 20:00
KIJO3
-
SVGT5
7:0
VS Kitzbühel, Turnhalle (K)
Walter Reichhart
Nikolai Lindner
3:1
Patrick Mitterer-Egger
Wolfgang Wastlschmid
3:2
Franz Kutnohorsky
Josef Ertl
3:1
Walter Reichhart
/
Franz Kutnohorsky
Wolfgang Wastlschmid
/
Nikolai Lindner
3:1
Walter Reichhart
Wolfgang Wastlschmid
3:0
Franz Kutnohorsky
Nikolai Lindner
3:0
Patrick Mitterer-Egger
Josef Ertl
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy