XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DSFA
DSFE
NLUD
POLV
SGLV
SGMS
VILL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Jugend U18
Schüler U15
Unterstufe U13
Miniunterstufe U11
League
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2.Klasse Ost
2.Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
Relegation 2.Klasse
3.Klasse Mitte
3.Klasse Ost
3.Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
DSFA2
DSFA3
DSFE2
NLUD1
POLV1
VELD2
VELD3
SPIT1
VILL1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Jugend (U18) Liga
Jugend (U18) Klasse A
Jugend (U18) Klasse B
Kärntner Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2.Klasse Ost
2.Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
Relegation 2.Klasse
3.Klasse Mitte
3.Klasse Ost
3.Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Miniunterstufe (U11)
Schüler (U15) Liga
Schüler (U15) Klasse
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unterstufe (U13) Liga
Unterstufe (U13) Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
DSFA
DSFE
NLUD
POLV
SGLV
SGMS
VILL
[alle]
NLUD1
SPIT1
VILL1
POLV1
DSFA2
DSFE2
VELD2
DSFA3
VELD3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Unterliga West, Leg 2, Round 2 (duration: 25.01.2016-31.01.2016)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Fri.
29.01.2016 19:00
VILL1
-
NLUD1
6:2
Globo Plaza Hotel
Bettina Feuerabend
Roman Pandel
0:3
Dragan Rikanovic
Andraz Kregar
3:0
Paolo Stibiel
Harald Mikula
3:1
Paolo Stibiel
/
Dragan Rikanovic
Roman Pandel
/
Harald Mikula
2:3
Dragan Rikanovic
Roman Pandel
3:1
Bettina Feuerabend
Harald Mikula
3:0
Paolo Stibiel
Andraz Kregar
3:0
Dragan Rikanovic
Harald Mikula
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Tue.
26.01.2016 19:00
POLV1
-
DSFA3
6:2
Volkshaus Landskron
Petra Steiner
Christian Raffelsberger
2:3
Walter Müllner
Albert Binter
3:2
Fritz Grud
Hans-Peter Weber
3:0
Pawel Guzikowski
/
Walter Müllner
Christian Raffelsberger
/
Albert Binter
2:3
Walter Müllner
Christian Raffelsberger
3:1
Petra Steiner
Hans-Peter Weber
3:1
Fritz Grud
Albert Binter
3:1
Walter Müllner
Hans-Peter Weber
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Wed.
27.01.2016 18:30
DSFA2
-
SPIT1
4:6
HAK Villach / Turnhalle
w.o.
Florian Malle
0:3
Rainer Roditsch
Christian Kuttin
3:2
Gottfried Sapetschnig
Christoph Müller
0:3
w.o.
/
w.o.
Florian Malle
/
Christoph Müller
0:3
Rainer Roditsch
Florian Malle
3:0
w.o.
Christoph Müller
0:3
Gottfried Sapetschnig
Christian Kuttin
3:0
Rainer Roditsch
Christoph Müller
3:0
Gottfried Sapetschnig
Florian Malle
0:3
w.o.
Christian Kuttin
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
2
Fri.
29.01.2016 19:30
VELD3
-
DSFE2
6:2
VS Lind ob Velden / Turnhalle
David Philip Polzer
Walter Pagitz
1:3
Jakob Melcher
Marie Waltl-Dobernik
3:1
Primus Spitzer
Egmont Sparouz
3:1
Jakob Melcher
/
Primus Spitzer
Walter Pagitz
/
Egmont Sparouz
0:3
Jakob Melcher
Walter Pagitz
3:2
David Philip Polzer
Egmont Sparouz
3:2
Primus Spitzer
Marie Waltl-Dobernik
3:0
Jakob Melcher
Egmont Sparouz
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy