XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
HTTC
MTE
SDG
SGAA
TROF
WOER
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Playoff
1. Klasse Ennstal Unteres Playoff
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
Round
1
2
3
4
5
Team
HTTC1
MTE1
SDG1
SGAA4
TROF1
WOER4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Gebietsliga Südwest Oberes ...
Gebietsliga Südwest Unteres...
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Ennstal Oberes Pl...
1. Klasse Ennstal Unteres P...
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
STMS U11
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 7-8
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 3-4
STMS U15 5-6
STMS U15 7-8
STMS U15 Finale
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U17
STMS U19
[a]
2
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
HTTC
MTE
SDG
SGAA
TROF
WOER
[alle]
TROF1
HTTC1
MTE1
WOER4
SGAA4
SDG1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Ennstal Oberes Playoff, Leg 2, Round 2 (original date: 11.03.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
2
Sat.
11.03.2023 14:00
SGAA4
-
MTE1
6:4
Volksschule Traboch
Tobias Forstner
Andreas Hubner
2:3
Christoph Edelsbacher
Andreas Schiester
3:0
Martin Stabentheiner
Stefan Hubner
3:0
Tobias Forstner
/
Martin Stabentheiner
Andreas Schiester
/
Stefan Hubner
3:0
Tobias Forstner
Andreas Schiester
0:3
Martin Stabentheiner
Andreas Hubner
3:0
Christoph Edelsbacher
Stefan Hubner
1:3
Martin Stabentheiner
Andreas Schiester
3:2
Tobias Forstner
Stefan Hubner
1:3
Christoph Edelsbacher
Andreas Hubner
3:1
Show result
Game closed
2
2
Sat.
15.04.2023 12:00 (PT)
TROF1
-
SDG1
7:0
Volksschule/Mehrzwecksaal Ardning
Daniel Gangl
Jürgen Walcher
3:0
Ernst Kalcher
Selina Reiter
3:0
Manfred Spirk
Daniel Bauer
3:0
Daniel Gangl
/
Stefan Mayr
Jürgen Walcher
/
Daniel Bauer
3:2
Ernst Kalcher
Jürgen Walcher
3:0
Daniel Gangl
Daniel Bauer
3:2
Manfred Spirk
Selina Reiter
3:0
Show result
Game unconfirmed
2
2
Sat.
11.03.2023 14:00
WOER4
-
HTTC1
5:5
Volksschule Traboch
Gerhard Fritz
Andreas Bleimeier
0:3
Egon Laimer
Hans-Jürgen Rabko
3:1
Michael Hartl
Markus Kowatsch
1:3
Egon Laimer
/
Michael Hartl
Andreas Bleimeier
/
Markus Kowatsch
2:3
Egon Laimer
Andreas Bleimeier
3:1
Gerhard Fritz
Markus Kowatsch
1:3
Michael Hartl
Hans-Jürgen Rabko
3:0
Egon Laimer
Markus Kowatsch
3:1
Michael Hartl
Andreas Bleimeier
3:2
Gerhard Fritz
Hans-Jürgen Rabko
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy