XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
GLOB
HTTC
JUD
KNI
MIC
OBD
SLA
TROF
TTS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
GLOB1
GLOB2
HTTC1
JUD1
KNI2
MIC1
OBD2
OBD3
SLA1
TROF1
TTS1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Nordwest
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
3. Klasse Graz
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STM U15 VR A
STM U15 VR B
STMS U15 Finale
STMS U15 Finale 3-4
STMS U15 Finale 5-6
STMS U15 Finale 7-8
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
GLOB
HTTC
JUD
KNI
MIC
OBD
SLA
TROF
TTS
[alle]
TROF1
TTS1
HTTC1
SLA1
JUD1
MIC1
GLOB1
GLOB2
OBD2
KNI2
OBD3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, Leg 2, Round 9 (duration: 01.04.2024-05.04.2024)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
9
Fri.
05.04.2024 19:00
OBD3
-
SLA1
3:6
VS Obdach
Werner Eder
Franz Wallner
3:1
Kevin Pöllinger
Rene Alc. Gusterer
0:3
Peter Rottensteiner
Erwin Polanc
3:1
Werner Eder
/
Peter Rottensteiner
Franz Wallner
/
Rene Alc. Gusterer
0:3
Werner Eder
Rene Alc. Gusterer
1:3
Peter Rottensteiner
Franz Wallner
3:2
Kevin Pöllinger
Erwin Polanc
0:3
Peter Rottensteiner
Rene Alc. Gusterer
0:3
Werner Eder
Erwin Polanc
0:3
Show result
Game closed
2
9
Tue.
02.04.2024 18:30
TROF1
-
GLOB2
7:0
TTHC Trofaiach
Ernst Kalcher
Gerhard Hausmann
3:0
Markus Schmücker
Mario Hausmann
3:0
Manuel Prohaska
Wolfgang Herk
3:0
Markus Schmücker
/
Manuel Prohaska
Mario Hausmann
/
Wolfgang Herk
3:0
Markus Schmücker
Gerhard Hausmann
3:1
Ernst Kalcher
Wolfgang Herk
3:1
Manuel Prohaska
Mario Hausmann
3:1
Show result
Game closed
2
9
Fri.
05.04.2024 19:00
KNI2
-
HTTC1
0:7
Landschacher Volksschule
Stefan Brandl
Andreas Bleimeier
1:3
Simon Eiletz
Hans-Jürgen Rabko
0:3
Eduard Brandl
Manfred Hawranek
0:3
Stefan Brandl
/
Eduard Brandl
Andreas Bleimeier
/
Hans-Jürgen Rabko
0:3
Simon Eiletz
Andreas Bleimeier
0:3
Stefan Brandl
Manfred Hawranek
0:3
Eduard Brandl
Hans-Jürgen Rabko
1:3
Show result
Game closed
2
9
Fri.
05.04.2024 19:00
OBD2
-
TTS1
6:1
VS Obdach
Armin Jarec
Andreas Grohs
3:2
Josef Pojer
Gerhard Feiel
3:0
Gerhard Stelzer
Gheorghe-Iosif Veselka
3:2
Gerhard Stelzer
/
Armin Jarec
Andreas Grohs
/
Gerhard Feiel
2:3
Armin Jarec
Gerhard Feiel
3:1
Gerhard Stelzer
Andreas Grohs
3:1
Josef Pojer
Gheorghe-Iosif Veselka
3:2
Show result
Game closed
2
9
Fri.
05.04.2024 19:00
JUD1
-
MIC1
5:5
Sporthalle Lindfeld
Johannes Weihs
Julian Neculcea
2:3
Ljubisa Genic
w.o.
3:0
Marcel Koini
Mihai-Constantin Ruha
0:3
Marcel Koini
/
Johannes Weihs
Julian Neculcea
/
Mihai-Constantin Ruha
1:3
Ljubisa Genic
Julian Neculcea
3:0
Johannes Weihs
Mihai-Constantin Ruha
1:3
Marcel Koini
w.o.
3:0
Ljubisa Genic
Mihai-Constantin Ruha
3:2
Marcel Koini
Julian Neculcea
2:3
Johannes Weihs
w.o.
3:0
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy