XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
KAPF
LEO
LGW
MIDO
MUER
SUF
WEI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18
STM U15
STMS U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Playoff
1. Klasse Südwest Unteres Playoff
2. Klasse Graz
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
KAPF9
KAPF10
KAPF11
LEO9
LGW3
MIDO3
MUER1
MUER2
SUF2
WEI2
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
KAPF
LEO
LGW
MIDO
MUER
SUF
WEI
[alle]
MUER1
SUF2
MUER2
WEI2
MIDO3
LGW3
LEO9
KAPF9
KAPF10
KAPF11
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Nordost, Leg 1, Round 3 (original date: 19.09.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Sat.
19.09.2020 10:00
WEI2
-
KAPF9
0:6
HS Dr. Körner / Turnhalle
Jakob Siebenhofer
Gerhard Prade
0:3
Timo Felber
Helmut Teubenbacher
1:3
Elias Wiesenhofer
Michael Kraus
2:3
Timo Felber
Gerhard Prade
0:3
Jakob Siebenhofer
Michael Kraus
0:3
Elias Wiesenhofer
Helmut Teubenbacher
2:3
Show result
Game closed
1
3
Sat.
19.09.2020 10:00
LEO9
-
KAPF11
6:0
HS Dr. Körner / Turnhalle
Karl Müller
Armin Dedic
3:1
Josef Zanzinger
Adnan Dedic
3:0
Harro Thurner
Paul Pop
3:1
Josef Zanzinger
Armin Dedic
3:0
Karl Müller
Paul Pop
3:0
Harro Thurner
Adnan Dedic
3:1
Show result
Game closed
1
3
Sat.
19.09.2020 10:00
SUF2
-
MIDO3
5:1
HS Dr. Körner / Turnhalle
Wolfgang Berger
Konrad Hölbling
3:1
Erwin Meixner
Gabor Gallo
1:3
Andreas Grabenbauer
Christian Schrittwieser
3:0
Wolfgang Berger
Gabor Gallo
3:1
Andreas Grabenbauer
Konrad Hölbling
3:1
Erwin Meixner
Christian Schrittwieser
3:2
Show result
Game closed
1
3
Mon.
07.09.2020 17:00 (PT)
MUER2
-
MUER1
0:6
VIVAX-Sporthalle B
Peter Kainradl
Rudolf Pirstinger
0:3
Felix Rieger
Artem Fedorov
1:3
Heimo Herbst
Johann Bauer
0:3
Felix Rieger
Rudolf Pirstinger
0:3
Peter Kainradl
Johann Bauer
0:3
Heimo Herbst
Artem Fedorov
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy