XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
DWEL
KRMÜ
MICH
RITR
SGRS
STZI
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BACH6
DWEL4
KRMÜ5
MICH4
RITR9
SGRS5
SGRS6
STZI2
WELS11
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BACH
DWEL
KRMÜ
MICH
RITR
SGRS
STZI
WELS
[alle]
STZI2
MICH4
DWEL4
KRMÜ5
SGRS5
BACH6
SGRS6
RITR9
WELS11
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 741 1. Klasse Wels / Kremstal, Leg 1, Round 2 (duration: 04.10.2021-09.10.2021)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Fri.
08.10.2021 19:30
SGRS6
-
DWEL4
1:9
VS Spital am Pyhrn
Lukas Berger
Thomas Akkad
1:3
Stefan Buchbauer
Reinhold Plank
0:3
Norbert Schwarz
Maria Weber
0:3
Andreas Großauer
Stefan Müller
1:3
Andreas Großauer
/
Lukas Berger
Reinhold Plank
/
Thomas Akkad
3:2
Lukas Berger
Reinhold Plank
2:3
Stefan Buchbauer
Thomas Akkad
2:3
Andreas Großauer
Maria Weber
0:3
Norbert Schwarz
Stefan Müller
0:3
Stefan Buchbauer
/
Norbert Schwarz
Stefan Müller
/
Maria Weber
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
08.10.2021 19:30
STZI2
-
KRMÜ5
6:8
VS Steinbach am Ziehberg
Christoph Cadilek
Leon Renezeder
3:0
Thomas Strasser
Jakob Weiermair
3:2
Jonas Dilly
Franz Kimpflinger
0:3
Gerald Martin Gegenleithner
Otto Kefer
0:3
Gerald Martin Gegenleithner
/
Christoph Cadilek
Otto Kefer
/
Franz Kimpflinger
0:3
Christoph Cadilek
Jakob Weiermair
3:1
Thomas Strasser
Leon Renezeder
3:0
Gerald Martin Gegenleithner
Franz Kimpflinger
0:3
Jonas Dilly
Otto Kefer
0:3
Thomas Strasser
/
Jonas Dilly
Jakob Weiermair
/
Leon Renezeder
3:0
Gerald Martin Gegenleithner
Jakob Weiermair
3:0
Christoph Cadilek
Otto Kefer
0:3
Thomas Strasser
Franz Kimpflinger
0:3
Jonas Dilly
Leon Renezeder
2:3
Show result
Confirmed by system
1
2
Fri.
08.10.2021 20:00
RITR9
-
MICH4
4:8
VS Ried im Traunkreis
Martin Hatlauf
Roland Schimpl
3:1
Johannes Sattleder
Toma Jakovljevic
0:3
Felix Raffelsberger
Günter Watzl
0:3
Ricardo Zaunmayr
Wolfgang Hummer
3:0
Ricardo Zaunmayr
/
Martin Hatlauf
Toma Jakovljevic
/
Günter Watzl
2:3
Martin Hatlauf
Toma Jakovljevic
0:3
Johannes Sattleder
Roland Schimpl
3:0
Ricardo Zaunmayr
Günter Watzl
3:1
Felix Raffelsberger
Wolfgang Hummer
0:3
Felix Raffelsberger
/
Johannes Sattleder
Wolfgang Hummer
/
Roland Schimpl
0:3
Ricardo Zaunmayr
Toma Jakovljevic
2:3
Martin Hatlauf
Wolfgang Hummer
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
08.10.2021 19:30
SGRS5
-
BACH6
8:4
VS Spital am Pyhrn
Josef Stummer
Sabine Leitzenberger
3:1
Christian Perner
Jakob Kronsteiner
0:3
Vinzenz Berger
Maja Lucic
3:0
Jakob Ebner
Martin Berger
3:0
Jakob Ebner
/
Josef Stummer
Jakob Kronsteiner
/
Maja Lucic
3:0
Josef Stummer
Jakob Kronsteiner
1:3
Christian Perner
Sabine Leitzenberger
3:0
Jakob Ebner
Maja Lucic
3:0
Vinzenz Berger
Martin Berger
2:3
Christian Perner
/
Vinzenz Berger
Martin Berger
/
Sabine Leitzenberger
3:2
Jakob Ebner
Jakob Kronsteiner
2:3
Josef Stummer
Martin Berger
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy