XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
FKI
GRS
LAN
LIGI
PET
SGSR
STEF
VOI
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U18
STM U15
STMS U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Playoff
1. Klasse Südwest Unteres Playoff
2. Klasse Graz
Round
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Team
DLB5
FKI8
GRS6
LAN3
LAN4
LIGI3
PET2
SGSR4
STEF2
STEF3
VOI3
VOI4
VOI5
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
[alle]
DLB
FKI
GRS
LAN
LIGI
PET
SGSR
STEF
VOI
[alle]
STEF2
PET2
STEF3
LAN3
VOI3
LIGI3
LAN4
VOI4
SGSR4
VOI5
DLB5
GRS6
FKI8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 1. Klasse Südwest, Leg 1, Round 1 (duration: 28.09.2020-02.10.2020)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Mon.
28.09.2020 19:00
GRS6
-
VOI3
1:5
BG Rein / Turnhalle
Norbert Hampel
Hanspeter Mohoric
3:2
Mihail Pislaru
Anton Störi
0:3
Andreas Reibenbacher
Erich Steinacher
2:3
Norbert Hampel
Anton Störi
0:3
Andreas Reibenbacher
Hanspeter Mohoric
0:3
Mihail Pislaru
Erich Steinacher
0:3
Show result
Game closed
1
1
Mon.
28.09.2020 19:00
FKI8
-
STEF2
4:5
Sportzentrum Feldkirchen
Christian Novak
Herbert Tschuchnik
0:3
Jonas Grafeneder
Franz Kügerl
3:0
Martina Meißl
Rüdiger Halb
1:3
Jonas Grafeneder
Herbert Tschuchnik
3:0
Christian Novak
Rüdiger Halb
1:3
Martina Meißl
Franz Kügerl
0:3
Jonas Grafeneder
Rüdiger Halb
3:1
Martina Meißl
Herbert Tschuchnik
3:0
Christian Novak
Franz Kügerl
0:3
Show result
Game closed
1
1
Thu.
01.10.2020 19:00
LIGI3
-
STEF3
0:6
VS Ligist / Turnhalle
Christoph Klug
Robert Nöstel
1:3
Nicolas Hütl
Josef Högler
1:3
Georg Hager
Peter Kremling
0:3
Christoph Klug
Josef Högler
2:3
Georg Hager
Robert Nöstel
0:3
Nicolas Hütl
Peter Kremling
1:3
Show result
Game closed
1
1
Fri.
02.10.2020 19:00
PET2
-
SGSR4
3:5
VS St. Peter i.S.
Michael Ullrich
Lisa Kalita
3:0
Joze Mori
Georg Innerhofer
0:3
Gerhard Huber
Christoph Monschein
1:3
Michael Ullrich
Georg Innerhofer
0:3
Gerhard Huber
Lisa Kalita
3:0
Joze Mori
Christoph Monschein
1:3
Gerhard Huber
Georg Innerhofer
3:2
Michael Ullrich
Christoph Monschein
0:3
Show result
Game closed
1
1
Fri.
02.10.2020 19:00
LAN4
-
DLB5
5:1
VS Lannach
Heinz Becker
Michaela Link
3:0
Wolfgang Temmel
Hanna Mrak
3:0
Daniel Seidler
Merlin Hirner
0:3
Wolfgang Temmel
Michaela Link
3:1
Heinz Becker
Merlin Hirner
3:2
Daniel Seidler
Hanna Mrak
3:1
Show result
Game unconfirmed
1
1
Fri.
02.10.2020 19:00
VOI5
-
LAN3
2:5
VS 1+3 "alt"
Anton Kitak
Florian Brunner
3:0
Michael Hödl
Martin Schrammel
0:3
Thomas Grambichler
August Lienhart
0:3
Anton Kitak
Martin Schrammel
1:3
Thomas Grambichler
Florian Brunner
3:0
Michael Hödl
August Lienhart
0:3
Thomas Grambichler
Martin Schrammel
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy