XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALMÜ
ATTG
PFAN
PINS
SGEB
SPGI
UNGM
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
742 LL Süd
751 Salzkammergut
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ALMÜ2
ATTG3
PFAN3
PINS4
SGEB5
SPGI3
UNGM2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
621 Bezirksklasse Enns Umg....
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
742 1. Klasse LL Süd
751 1. Klasse Salzkammergut
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 männlich Landesliga
U13 männlich Landesklasse
U13 männlich Qualifikation 1
U13 männlich Qualifikation 2
U15 männlich Landesliga
U15 männlich 1. Klasse
U15 männlich Qualifikation 1
U15 männlich Qualifikation 2
U17 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ALMÜ
ATTG
PFAN
PINS
SGEB
SPGI
UNGM
[alle]
ALMÜ2
UNGM2
PFAN3
SPGI3
ATTG3
PINS4
SGEB5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 751 1. Klasse Salzkammergut, Leg 2, Round 5 (duration: 27.02.2023-04.03.2023)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
5
Wed.
01.03.2023 19:30
ATTG3
-
SGEB5
8:5
Schulzentrum St. Georgen i.A.
Julia Ablinger
Diether Silz
1:3
Jakob Mühlberger
Roland Seifert
3:1
Friedrich Knabb
Andreas Stüger
3:1
Samuel Putz
Karl Schwaiger
3:1
Samuel Putz
/
Friedrich Knabb
Andreas Stüger
/
Roland Seifert
3:2
Julia Ablinger
Roland Seifert
0:3
Jakob Mühlberger
Diether Silz
3:0
Samuel Putz
Andreas Stüger
2:3
Friedrich Knabb
Karl Schwaiger
3:1
Jakob Mühlberger
/
Julia Ablinger
Diether Silz
/
Karl Schwaiger
3:0
Samuel Putz
Roland Seifert
1:3
Julia Ablinger
Karl Schwaiger
0:3
Jakob Mühlberger
Andreas Stüger
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
5
Fri.
03.03.2023 19:00
UNGM2
-
PFAN3
9:1
VS Gmunden Stadt
Felix Wimmer
Felix Pauli
3:0
Christoph Louzek
Noah Bruijns
3:0
Benjamin Feichtinger
Franz Riedl
3:0
Josef Schlager
Fridolin Raab
0:3
Christoph Louzek
/
Josef Schlager
Fridolin Raab
/
Felix Pauli
3:1
Christoph Louzek
Felix Pauli
3:0
Felix Wimmer
Noah Bruijns
3:2
Benjamin Feichtinger
Fridolin Raab
3:0
Josef Schlager
Franz Riedl
3:0
Benjamin Feichtinger
/
Felix Wimmer
Noah Bruijns
/
Franz Riedl
3:1
Show result
Confirmed by system
2
5
Fri.
03.03.2023 19:30
ALMÜ2
-
SPGI3
2:8
HS Altmünster
Wolfgang Eckmair
Christian Scheutz
3:2
Robert Humer
Gerhard Oberbeck
0:3
Herbert Binder
Alfred Oberbeck
0:3
Manfred Mühlegger
Andreas Achleitner
0:3
Manfred Mühlegger
/
Robert Humer
Andreas Achleitner
/
Alfred Oberbeck
0:3
Wolfgang Eckmair
Gerhard Oberbeck
0:3
Robert Humer
Christian Scheutz
3:2
Manfred Mühlegger
Alfred Oberbeck
2:3
Herbert Binder
Andreas Achleitner
0:3
Wolfgang Eckmair
/
Herbert Binder
Gerhard Oberbeck
/
Christian Scheutz
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy