XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
FULP
LECH
OCCI
PSVT
REUT
RUM
SVGT
TELF
TFES
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
League
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland
Gebietsklasse Qualifikation der Zweiten
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
H08
H09
Leg 2:
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
F08
F09
Team
FULP4
LECH1
OCCI1
PSVT2
REUT2
RUM5
SVGT6
TELF1
TFES2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga E Grunddurchgang
Landesliga Play-Off D/E
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Obe...
Gebietsklasse Innsbruck/Unt...
Gebietsklasse Qualifikation...
Damen Klasse
U13 Endrunde Frühjahr
U13 Endrunde Herbst
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
FULP
LECH
OCCI
PSVT
REUT
RUM
SVGT
TELF
TFES
[alle]
OCCI1
LECH1
TELF1
TFES2
REUT2
PSVT2
FULP4
RUM5
SVGT6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck/Oberland, Leg 2, Round 7 (duration: 12.03.2017-18.03.2017)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Wed.
15.03.2017 19:30
OCCI1
-
FULP4
1:9
HS Pfunds-Spiss-Nauders, Turnhalle
Markus Ladurner
Herbert Ebenberger
0:3
Benjamin Huber
Heinz Leitgeb
0:3
Harald Wilhelm
Karl Troger
2:3
Benjamin Huber
/
Harald Wilhelm
Heinz Leitgeb
/
Karl Troger
1:3
Benjamin Huber
Herbert Ebenberger
3:1
Markus Ladurner
Karl Troger
0:3
Harald Wilhelm
Heinz Leitgeb
0:3
Benjamin Huber
Karl Troger
1:3
Harald Wilhelm
Herbert Ebenberger
2:3
Markus Ladurner
Heinz Leitgeb
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Tue.
14.03.2017 20:00
PSVT2
-
REUT2
4:6
Verbandshalle (Keller)
Bernd Wechsler
Gerhard Mader
0:3
Klaus Hessenberger
Martin Mader
1:3
Werner Gunz sen. sen.
Gerhard Wagner
3:1
Werner Gunz sen. sen.
/
Klaus Hessenberger
Martin Mader
/
Gerhard Mader
3:2
Bernd Wechsler
Martin Mader
0:3
Werner Gunz sen. sen.
Gerhard Mader
3:0
Klaus Hessenberger
Gerhard Wagner
3:1
Werner Gunz sen. sen.
Martin Mader
1:3
Bernd Wechsler
Gerhard Wagner
0:3
Klaus Hessenberger
Gerhard Mader
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Thu.
16.03.2017 20:00
TFES2
-
LECH1
7:3
Kindergarten Telfes, Turnhalle
Markus Mayr
Niklas Wex
3:1
Marcus Wilhelmy
Hannes Traxler
0:3
Robert Hammer
Patrick Larcher
3:0
Robert Hammer
/
Markus Mayr
Niklas Wex
/
Hannes Traxler
2:3
Markus Mayr
Hannes Traxler
0:3
Robert Hammer
Niklas Wex
3:0
Marcus Wilhelmy
Patrick Larcher
3:2
Robert Hammer
Hannes Traxler
3:2
Markus Mayr
Patrick Larcher
3:1
Marcus Wilhelmy
Niklas Wex
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
17.03.2017 20:00
RUM5
-
TELF1
2:8
HS Rum, Sporthalle
Georg Schwabl
Lorenz Pürstinger
0:3
Adolf Tusch
Günther Kunczicky
0:3
Sebastian Jilg-Thaler
Michael Berger
0:3
Adolf Tusch
/
Sebastian Jilg-Thaler
Michael Berger
/
Lorenz Pürstinger
0:3
Adolf Tusch
Lorenz Pürstinger
0:3
Georg Schwabl
Michael Berger
1:3
Sebastian Jilg-Thaler
Günther Kunczicky
3:0
Adolf Tusch
Michael Berger
0:3
Sebastian Jilg-Thaler
Lorenz Pürstinger
0:3
Georg Schwabl
Günther Kunczicky
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy