XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALHL
AUDO
MAUT
RIED
SAXE
SPWD
SWER
TRAK
WRTA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALHL1
AUDO1
MAUT3
RIED3
SAXE3
SPWD2
SWER1
TRAK2
WRTA2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALHL
AUDO
MAUT
RIED
SAXE
SPWD
SWER
TRAK
WRTA
[alle]
AUDO1
SWER1
ALHL1
TRAK2
SPWD2
WRTA2
SAXE3
MAUT3
RIED3
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 421 RK Linz Umg. / MV Ost, Leg 1, Round 2 (duration: 04.10.2021-09.10.2021)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Wed.
06.10.2021 19:00
AUDO1
-
TRAK2
8:4
VS Naarn
HansJörg Berger
Andreas Friedinger
3:0
Lukas Berger
Niklas Friedinger
2:3
Walter Klem
Rainer Friedinger
3:0
Florian Osterberger
Günter Dreiling
3:1
Lukas Berger
/
Walter Klem
Rainer Friedinger
/
Andreas Friedinger
0:3
HansJörg Berger
Niklas Friedinger
3:1
Lukas Berger
Andreas Friedinger
1:3
Florian Osterberger
Rainer Friedinger
3:0
Walter Klem
Günter Dreiling
3:1
Florian Osterberger
/
HansJörg Berger
Niklas Friedinger
/
Günter Dreiling
3:0
Florian Osterberger
Niklas Friedinger
2:3
HansJörg Berger
Günter Dreiling
3:2
Show result
Confirmed by system
1
2
Mon.
04.10.2021 19:30 (PT)
ALHL1
-
SAXE3
8:2
Musik HS Saxen
Franz Wurm
Konrad Hennerbichler
3:0
Heinz Einsiedler
Jürgen Schlager
3:0
Walter Schinninger
Lisa Hiemetsberger
3:1
Martin Lehner
Johannes Hörstorfer
3:0
Franz Wurm
/
Walter Schinninger
Lisa Hiemetsberger
/
Jürgen Schlager
1:3
Franz Wurm
Jürgen Schlager
3:1
Heinz Einsiedler
Konrad Hennerbichler
3:2
Martin Lehner
Lisa Hiemetsberger
3:1
Walter Schinninger
Johannes Hörstorfer
3:1
Martin Lehner
/
Heinz Einsiedler
Johannes Hörstorfer
/
Konrad Hennerbichler
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Mon.
04.10.2021 19:00
RIED3
-
SPWD2
8:4
NMS Ried/Riedmark
Sandra Zittmayr
Florian Leonhartsberger
3:2
Clemens Luger
Reinhard Buchberger
2:3
Martin Franz Scheuchenegger
Reinhard Steindl
2:3
Werner Pretl
Robert Sebök
3:0
Clemens Luger
/
Sandra Zittmayr
Reinhard Buchberger
/
Robert Sebök
3:0
Sandra Zittmayr
Reinhard Buchberger
1:3
Clemens Luger
Florian Leonhartsberger
3:1
Werner Pretl
Reinhard Steindl
3:0
Martin Franz Scheuchenegger
Robert Sebök
0:3
Werner Pretl
/
Martin Franz Scheuchenegger
Reinhard Steindl
/
Florian Leonhartsberger
3:0
Werner Pretl
Reinhard Buchberger
3:1
Sandra Zittmayr
Robert Sebök
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Wed.
06.10.2021 19:30
SWER1
-
MAUT3
7:7
HS Schwertberg
Daniel Erhart
Günter Schaumberger
2:3
Reinhard Leitner
Johannes Kukla
3:1
Jürgen Weber
Maikl Mirtchev
1:3
Peter Raffetzeder
Andreas Lang
3:1
Peter Raffetzeder
/
Jürgen Weber
Johannes Kukla
/
Günter Schaumberger
3:2
Daniel Erhart
Johannes Kukla
3:1
Reinhard Leitner
Günter Schaumberger
2:3
Peter Raffetzeder
Maikl Mirtchev
3:0
Jürgen Weber
Andreas Lang
2:3
Daniel Erhart
/
Reinhard Leitner
Andreas Lang
/
Maikl Mirtchev
3:1
Peter Raffetzeder
Johannes Kukla
2:3
Daniel Erhart
Andreas Lang
1:3
Reinhard Leitner
Maikl Mirtchev
3:1
Jürgen Weber
Günter Schaumberger
1:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy