XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
MICH
PETT
RITR
RÜST
SGRS
SGWS
STZI
SYPA
VORD
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
622 Mühlviertel Perg
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
642 Wels - Kremstal
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
MICH3
PETT4
RITR8
RÜST3
SGRS4
SGWS5
STZI1
SYPA2
VORD7
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./M...
511 Bezirksliga Linz Umg./M...
521 Bezirksliga Linz Umg./M...
531 Bezirksliga Steyr Umg. ...
541 Bezirksliga Kremstal / ...
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühl...
602 Bezirksklasse Mühlviert...
611 Bezirksklasse Linz Umg....
612 Bezirksklasse Linz Umg....
622 Bezirksklasse Mühlviert...
631 Bezirksklasse Steyr Umg...
632 Bezirksklasse Steyr Umg...
641 Bezirksklasse Linz / We...
642 Bezirksklasse Wels - Kr...
651 Bezirksklasse LL - WE -...
652 Bezirksklasse Salzkamme...
661 Bezirksklasse LL - Wels...
662 Bezirksklasse Vöcklabru...
671 Bezirksklasse Innvierte...
672 Bezirksklasse Innvierte...
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-M...
711 1. Klasse Linz - Linz U...
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schär...
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
841 2. Klasse Kremstal 2. R...
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
MICH
PETT
RITR
RÜST
SGRS
SGWS
STZI
SYPA
VORD
[alle]
STZI1
SYPA2
RÜST3
MICH3
PETT4
SGRS4
SGWS5
VORD7
RITR8
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 642 Bezirksklasse Wels - Kremstal, Leg 1, Round 4 (duration: 18.10.2021-23.10.2021)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Tue.
19.10.2021 19:30
VORD7
-
RÜST3
9:1
Turnhalle Vorchdorf
Aleksandar Sucur
Martin Motz
3:1
Herbert Neuböck
Martin Rebhan
3:0
Andreas Trausner
Jindra Strupl
3:0
Günter Ettlinger
Martin Humer
3:2
Herbert Neuböck
/
Aleksandar Sucur
Martin Humer
/
Jindra Strupl
3:2
Herbert Neuböck
Martin Motz
2:3
Aleksandar Sucur
Martin Rebhan
3:2
Andreas Trausner
Martin Humer
3:1
Günter Ettlinger
Jindra Strupl
3:0
Günter Ettlinger
/
Andreas Trausner
Martin Motz
/
Martin Rebhan
3:0
Show result
Confirmed by system
1
4
Fri.
22.10.2021 19:30
SGWS5
-
SGRS4
3:8
MS Wartberg
Daniel Schwendtbauer
Michael Fischer
3:2
Christian Gschnell
Kurt Landl
0:3
Andreas Landl
Thomas Hinteregger
0:3
Stefan Radinger
David Aigner
2:3
Stefan Radinger
/
Andreas Landl
Kurt Landl
/
Thomas Hinteregger
0:3
Daniel Schwendtbauer
Kurt Landl
0:3
Christian Gschnell
Michael Fischer
3:0
Stefan Radinger
Thomas Hinteregger
0:3
Andreas Landl
David Aigner
0:3
Daniel Schwendtbauer
/
Christian Gschnell
David Aigner
/
Michael Fischer
3:2
Stefan Radinger
Kurt Landl
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
22.10.2021 19:00
SYPA2
-
RITR8
8:5
Sporthalle Laakirchen
Jürgen Blach
Johannes Sudasch
0:3
Herbert Lahninger
Johannes Voglhuber
3:1
Franz Pesendorfer
Alois Voglhuber
2:3
Horst Stögermair
Florian Strasser
3:0
Herbert Lahninger
/
Horst Stögermair
Johannes Sudasch
/
Johannes Voglhuber
3:0
Herbert Lahninger
Johannes Sudasch
3:1
Jürgen Blach
Johannes Voglhuber
3:2
Franz Pesendorfer
Florian Strasser
1:3
Horst Stögermair
Alois Voglhuber
3:0
Franz Pesendorfer
/
Jürgen Blach
Florian Strasser
/
Alois Voglhuber
1:3
Herbert Lahninger
Florian Strasser
0:3
Horst Stögermair
Johannes Sudasch
3:0
Franz Pesendorfer
Johannes Voglhuber
3:1
Show result
Confirmed by system
1
4
Fri.
22.10.2021 19:30
STZI1
-
MICH3
4:8
VS Steinbach am Ziehberg
Michael Lachberger
Manfred Ettinger
3:0
Thomas Strasser
Ewald Strutzenberger
0:3
Gerhard Pramhas
Günther Schicklgruber
1:3
Andreas Resch
Ernst Schwaiger
3:1
Andreas Resch
/
Thomas Strasser
Ernst Schwaiger
/
Günther Schicklgruber
1:3
Michael Lachberger
Ewald Strutzenberger
3:1
Thomas Strasser
Manfred Ettinger
0:3
Andreas Resch
Günther Schicklgruber
0:3
Gerhard Pramhas
Ernst Schwaiger
0:3
Michael Lachberger
/
Gerhard Pramhas
Ewald Strutzenberger
/
Manfred Ettinger
0:3
Andreas Resch
Ewald Strutzenberger
3:1
Michael Lachberger
Ernst Schwaiger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy