XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JUD
KNI
OBD
ZEL
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
JUD1
JUD2
JUD3
KNI4
KNI5
OBD2
OBD3
ZEL3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Gebietsliga Nordwest
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
JUD
[alle]
BEBU1 (2. Damen-Bundesliga)
ÜBBA1 (2. Damen-Bundesliga)
DOB1 (Landesliga Damen)
UNZ1 (Landesliga Damen)
POS1 (Landesliga Damen)
SJE1 (Landesliga Damen)
JUD1 (Landesliga Damen)
BEBU2 (Landesliga Damen)
BEBU3 (Landesliga Damen)
KAPF1 (Meister Play-off ...)
DOB1 (1. Herren-Bundesliga)
KAPF1 (1. Herren-Bundesliga)
LIGI1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
LIGI1 (2. Herren-Bundesl...)
LEO1 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
KAPF2 (2. Herren-Bundesl...)
SJE1 (Vorrunde A)
SJE1 (Spiel um Platz 3)
IND1 (Landesliga Herren)
STR1 (Landesliga Herren)
UTT1 (Landesliga Herren)
SJE1 (Landesliga Herren)
LIZ1 (Landesliga Herren)
ÜBBA1 (Landesliga Herren)
ZEL1 (Landesliga Herren)
SFP1 (Landesliga Herren)
LEO2 (Landesliga Herren)
DOB2 (Landesliga Herren)
LIGI2 (Landesliga Herren)
DOB3 (Landesliga Herren)
KAPF3 (Landesliga Herren)
OBD1 (Oberliga Herren)
BEBU1 (Oberliga Herren)
BRE1 (Oberliga Herren)
VOR1 (Oberliga Herren)
KNI1 (Oberliga Herren)
WEI1 (Oberliga Herren)
LIZ2 (Oberliga Herren)
BEBU2 (Oberliga Herren)
SJE2 (Oberliga Herren)
SFP2 (Oberliga Herren)
IND2 (Oberliga Herren)
LEO3 (Oberliga Herren)
MAZ1 (Unterliga Nord)
MIDO1 (Unterliga Nord)
POS1 (Unterliga Süd)
VOI1 (Unterliga Süd)
ATU1 (Unterliga Süd)
HAR1 (Unterliga Süd)
AFUE1 (Unterliga Süd)
FEL1 (Unterliga Süd)
DLB1 (Unterliga Süd)
WOER1 (Unterliga Nord)
UTT2 (Unterliga Süd)
BRE2 (Unterliga Nord)
VOR2 (Unterliga Nord)
WOER2 (Unterliga Nord)
KNI2 (Unterliga Nord)
ZEL2 (Unterliga Nord)
SJE3 (Unterliga Süd)
SFP3 (Unterliga Süd)
LIGI3 (Unterliga Süd)
KNI3 (Unterliga Nord)
LEO4 (Unterliga Nord)
KAPF4 (Unterliga Nord)
DOB4 (Unterliga Süd)
LEO5 (Unterliga Nord)
SEL1 (Gebietsliga Ennstal)
LDL1 (Gebietsliga Ennstal)
SÖLK1 (Gebietsliga Ennstal)
TROF1 (Gebietsliga Ennstal)
MUEN1 (Gebietsliga Graz/...)
UWK1 (Gebietsliga Graz/...)
PET1 (Gebietsliga Südwest)
LAN1 (Gebietsliga Südwest)
VTT1 (Gebietsliga Südost)
HOFS1 (Gebietsliga Südost)
MIC1 (Gebietsliga Nordost)
MUER1 (Gebietsliga Nordost)
ADM1 (Gebietsliga Ennstal)
JUD1 (Gebietsliga Nordwest)
LGW1 (Gebietsliga Nordost)
VOI2 (Gebietsliga Südwest)
POS2 (Gebietsliga Graz/...)
UWK2 (Gebietsliga Graz/...)
MUEN2 (Gebietsliga Graz/...)
ATU2 (Gebietsliga Graz/...)
OBD2 (Gebietsliga Nordwest)
ÜBBA2 (Gebietsliga Südwest)
DLB2 (Gebietsliga Südwest)
PET2 (Gebietsliga Südwest)
FEL2 (Gebietsliga Südost)
MIC2 (Gebietsliga Nordost)
JUD2 (Gebietsliga Nordwest)
HAR2 (Gebietsliga Südost)
LGW2 (Gebietsliga Nordost)
AFUE2 (Gebietsliga Südost)
MUEN3 (Gebietsliga Graz/...)
AFUE3 (Gebietsliga Südost)
OBD3 (Gebietsliga Nordwest)
JUD3 (Gebietsliga Nordwest)
UTT3 (Gebietsliga Graz/...)
ZEL3 (Gebietsliga Nordwest)
HAR3 (Gebietsliga Südost)
DLB3 (Gebietsliga Südwest)
BEBU3 (Gebietsliga Nordost)
ÜBBA3 (Gebietsliga Südwest)
LIZ3 (Gebietsliga Ennstal)
WOER3 (Gebietsliga Ennstal)
SJE4 (Gebietsliga Graz/...)
WOER4 (Gebietsliga Ennstal)
MUEN4 (Gebietsliga Graz/...)
KNI4 (Gebietsliga Nordwest)
HAR4 (Gebietsliga Südost)
DLB4 (Gebietsliga Südwest)
SFP4 (Gebietsliga Südwest)
LIGI4 (Gebietsliga Südwest)
DOB5 (Gebietsliga Graz/...)
SFP5 (Gebietsliga Südwest)
KAPF5 (Gebietsliga Nordost)
KNI5 (Gebietsliga Nordwest)
SFP6 (Gebietsliga Graz/...)
LEO6 (Gebietsliga Nordost)
KAPF6 (Gebietsliga Nordost)
LAS1 (1.Klasse Graz)
LAG1 (1.Klasse Südwest)
PSL1 (1.Klasse Südwest)
ATS1 (1.Klasse Graz)
RETZ1 (1.Klasse Südwest)
SÖLK2 (1.Klasse Ennstal)
MIDO2 (1.Klasse Nordost)
ADM2 (1.Klasse Ennstal)
LAS2 (1.Klasse Graz)
LDL2 (1.Klasse Ennstal)
TROF2 (1.Klasse Ennstal)
LAN2 (1.Klasse Südwest)
RETZ2 (1.Klasse Südwest)
PET3 (1.Klasse Südwest)
LAN3 (1.Klasse Südwest)
POS3 (1.Klasse Graz)
IND3 (1.Klasse Graz)
VOI3 (1.Klasse Südwest)
UWK3 (1.Klasse Graz)
LAS3 (1.Klasse Graz)
RETZ3 (1.Klasse Südwest)
LDL3 (1.Klasse Ennstal)
LGW3 (1.Klasse Nordost)
SÖLK3 (1.Klasse Ennstal)
LIZ4 (1.Klasse Ennstal)
BEBU4 (1.Klasse Nordost)
LGW4 (1.Klasse Nordost)
POS4 (1.Klasse Graz)
UTT4 (1.Klasse Graz)
SJE5 (1.Klasse Südwest)
WOER5 (1.Klasse Ennstal)
MUEN5 (1.Klasse Graz)
LIGI5 (1.Klasse Südwest)
DLB5 (1.Klasse Südwest)
SJE6 (1.Klasse Südwest)
DOB6 (1.Klasse Graz)
WOER6 (1.Klasse Ennstal)
SFP7 (1.Klasse Südwest)
KAPF7 (1.Klasse Nordost)
WOER7 (1.Klasse Ennstal)
DOB7 (1.Klasse Graz)
KAPF8 (1.Klasse Nordost)
FRO1 (2.Klasse Graz)
HGS1 (2.Klasse Graz)
GRA1 (2.Klasse Graz)
ATS2 (2.Klasse Graz)
ATS3 (2.Klasse Graz)
LAS4 (2.Klasse Graz)
IND4 (2.Klasse Graz)
UWK4 (2.Klasse Graz)
UTT5 (2.Klasse Graz)
POS5 (2.Klasse Graz)
MUEN6 (2.Klasse Graz)
POS6 (2.Klasse Graz)
MUEN7 (2.Klasse Graz)
BEBU1 (Jugend Nordost)
HAR1 (Jugend Ost)
WEI1 (Jugend Ost)
FEL1 (Jugend Ost)
AFUE1 (Jugend Ost)
UTT1 (Jugend Süd)
POS1 (Jugend Süd)
DLB1 (Jugend Süd)
SFP1 (Jugend Süd)
SJE1 (Jugend Süd)
IND1 (Jugend Süd)
UWK1 (Jugend Süd)
ÜBBA1 (Jugend Süd)
JUD1 (Jugend Nordwest)
KNI1 (Jugend Nordwest)
UNZ1 (Jugend Nordwest)
LEO1 (Jugend Nordwest)
ZEL1 (Jugend Nordwest)
MAZ1 (Jugend Nordost)
LIZ1 (Jugend Nordost)
WOER1 (Jugend Nordost)
KAPF1 (Jugend Nordost)
LEO2 (Jugend Nordwest)
MAZ2 (Jugend Nordost)
BEBU2 (Jugend Nordost)
HAR2 (Jugend Ost)
WEI2 (Jugend Ost)
JUD2 (Jugend Nordwest)
SFP2 (Jugend Süd)
KAPF2 (Jugend Nordost)
KNI2 (Jugend Nordwest)
LAG1 (Schüler Süd A)
POS1 (Schüler Süd A)
LGW1 (Schüler Nordwest)
SJE1 (Schüler Süd A)
KAPF1 (Schüler Nordwest)
UTT1 (Schüler Süd A)
ZEL1 (Schüler Nordwest)
LEO1 (Schüler Nordwest)
BEBU1 (Schüler Nordwest)
STR1 (Schüler Süd A)
SFP1 (Schüler Süd A)
AFUE1 (Schüler Süd A)
DOB1 (Schüler Süd A)
JUD1 (Schüler Nordwest)
KNI1 (Schüler Nordwest)
UNZ1 (Schüler Nordwest)
LIGI1 (Schüler Süd A)
KNI2 (Schüler Nordwest)
DOB2 (Schüler Süd A)
JUD2 (Schüler Nordwest)
KAPF2 (Schüler Nordwest)
LGW2 (Schüler Nordwest)
BEBU2 (Schüler Nordwest)
JUD3 (Schüler Nordwest)
VOI1 (Senioren)
MIC1 (Senioren)
KNI1 (Senioren)
BRE1 (Senioren)
WEI1 (Senioren)
DOB1 (Senioren)
UTT1 (Unterstufe Süd)
BEBU1 (Unterstufe Nordost)
VOI1 (Unterstufe Süd)
LGW1 (Unterstufe Nordost)
FRO1 (Unterstufe Süd)
LEO1 (Unterstufe Nordost)
KNI1 (Unterstufe Nordost)
POS1 (Unterstufe Süd)
SFP1 (Unterstufe Süd)
OBD1 (Unterstufe Nordost)
JUD1 (Unterstufe Nordost)
STR1 (Unterstufe Süd)
IND1 (Unterstufe Süd)
KAPF1 (Unterstufe Nordost)
ÜBBA1 (Unterstufe Süd)
UNZ1 (Unterstufe Nordost)
KAPF2 (Unterstufe Nordost)
OBD2 (Unterstufe Nordost)
IND2 (Unterstufe Süd)
LEO2 (Unterstufe Nordost)
LGW2 (Unterstufe Nordost)
UNZ2 (Unterstufe Nordost)
BEBU2 (Unterstufe Nordost)
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Nordwest, JUD2 (ATUS Judenburg)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Thu.
29.09.2011 19:00
JUD2
-
KNI4
1:6
Joachim Rainer
Peter Liebminger
Martin Kranz
Wolfgang Gruber
Andrea Kranz
Mario Eichwalder
Joachim Rainer
/
Martin Kranz
Peter Liebminger
/
Mario Eichwalder
Martin Kranz
Peter Liebminger
Joachim Rainer
Mario Eichwalder
Andrea Kranz
Wolfgang Gruber
Show result
Confirmed by system
1
2
Thu.
06.10.2011 19:00
JUD1
-
JUD2
7:0
Result not submitted.
Show result
Confirmed by system
1
3
Thu.
13.10.2011 19:00
JUD2
-
ZEL3
1:6
Martin Kranz
Katharina Auer
Joachim Rainer
Benedikt Pickl-Herk
Andrea Kranz
Christian Urcan
Martin Kranz
/
Joachim Rainer
Christian Urcan
/
Katharina Auer
Joachim Rainer
Katharina Auer
Martin Kranz
Christian Urcan
Andrea Kranz
Benedikt Pickl-Herk
Show result
Confirmed by system
1
4
Thu.
20.10.2011 19:00
JUD2
-
JUD3
7:0
Result not submitted.
Show result
Confirmed by system
1
5
Mon.
24.10.2011 19:00
KNI5
-
JUD2
6:1
Franz Schaar
Martin Kranz
Wolfgang Hauser
Joachim Rainer
Markus Schaar
Andrea Kranz
Franz Schaar
/
Markus Schaar
Martin Kranz
/
Joachim Rainer
Franz Schaar
Joachim Rainer
Markus Schaar
Martin Kranz
Wolfgang Hauser
Andrea Kranz
Show result
Confirmed by system
1
6
Thu.
03.11.2011 19:00
JUD2
-
OBD2
0:7
Andrea Kranz
Helmut Mödritscher
Martin Kranz
Alfred Mayrhofer
Marcel Koini
Karl Miessbacher
Martin Kranz
/
Marcel Koini
Helmut Mödritscher
/
Karl Miessbacher
Andrea Kranz
Alfred Mayrhofer
Marcel Koini
Helmut Mödritscher
Martin Kranz
Karl Miessbacher
Show result
Confirmed by system
1
7
Thu.
03.11.2011 19:00
OBD3
-
JUD2
7:0
Robert Moitzi
Martin Kranz
Josef Pojer
Marcel Koini
Mario Maxl
Andrea Kranz
Josef Pojer
/
Mario Maxl
Marcel Koini
/
Andrea Kranz
Robert Moitzi
Marcel Koini
Mario Maxl
Martin Kranz
Josef Pojer
Andrea Kranz
Show result
Confirmed by system
2
1
Thu.
02.02.2012 19:00
KNI4
-
JUD2
7:0
Peter Liebminger
Martin Kranz
Wolfgang Gruber
Joachim Rainer
Mario Eichwalder
Andrea Kranz
Peter Liebminger
/
Mario Eichwalder
Martin Kranz
/
Joachim Rainer
Peter Liebminger
Joachim Rainer
Mario Eichwalder
Martin Kranz
Wolfgang Gruber
Andrea Kranz
Show result
Confirmed by system
2
2
Thu.
12.01.2012 19:00
JUD2
-
JUD1
0:7
Result not submitted.
Show result
Confirmed by system
2
3
Fri.
17.02.2012 19:00
ZEL3
-
JUD2
7:0
Benedikt Pickl-Herk
Martin Kranz
Christian Urcan
Joachim Rainer
Katharina Auer
Andrea Kranz
Christian Urcan
/
Katharina Auer
Martin Kranz
/
Joachim Rainer
Christian Urcan
Martin Kranz
Benedikt Pickl-Herk
Andrea Kranz
Katharina Auer
Joachim Rainer
Show result
Confirmed by system
2
4
Thu.
12.01.2012 19:00
JUD3
-
JUD2
0:7
Result not submitted.
Show result
Confirmed by system
2
5
Thu.
08.03.2012 19:00
JUD2
-
KNI5
0:7
Joachim Rainer
Franz Schaar
Martin Kranz
Wolfgang Hauser
Andrea Kranz
Markus Schaar
Joachim Rainer
/
Martin Kranz
Wolfgang Hauser
/
Markus Schaar
Martin Kranz
Franz Schaar
Joachim Rainer
Markus Schaar
Andrea Kranz
Wolfgang Hauser
Show result
Confirmed by system
2
6
Fri.
16.03.2012 19:00
OBD2
-
JUD2
7:0
Josef Flötschinger
Martin Kranz
Helmut Mödritscher
Joachim Rainer
Karl Miessbacher
Andrea Kranz
Helmut Mödritscher
/
Karl Miessbacher
Joachim Rainer
/
Martin Kranz
Helmut Mödritscher
Martin Kranz
Josef Flötschinger
Andrea Kranz
Karl Miessbacher
Joachim Rainer
Show result
Confirmed by system
2
7
Thu.
22.03.2012 19:00
JUD2
-
OBD3
1:6
Martin Kranz
Robert Moitzi
Joachim Rainer
Josef Pojer
Andrea Kranz
Mario Maxl
Martin Kranz
/
Joachim Rainer
Robert Moitzi
/
Mario Maxl
Martin Kranz
Josef Pojer
Andrea Kranz
Robert Moitzi
Joachim Rainer
Mario Maxl
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy