XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTS
BIES
HEGE
KENN
KUCH
LALO
LEO
MAUT
SGML
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Eröffnungsturnier
Grunddurchgang
Finalturnier
ÖM U21 männlich
ÖM U21 weiblich
ÖM U18 männlich
ÖM U18 weiblich
ÖM U15 männlich
ÖM U15 weiblich
ÖM U13 männlich
ÖM U13 weiblich
ÖM U11
League
1. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Team
ALTS1
BIES1
HEGE1
KENN1
KUCH1
LALO1
LEO1
MAUT2
SGML1
WELS2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
1. Damen-Bundesliga Platz 1-4
1. Damen-Bundesliga Platz 5-8
1. Damen-Bundesliga Platz 9-11
Österreichischer Tischtenni...
2. Damen-Bundesliga
2. Damen-Bundesliga Platz 1-4
2. Damen-Bundesliga Platz 5-8
2. Damen-Bundesliga Platz 9-12
1. Herren-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga Platz 1-4
1. Herren-Bundesliga Platz 5-8
1. Herren-Bundesliga Platz ...
Österreichischer Tischtenni...
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
2. Herren-Bundesliga Platz ...
ÖM U11 Platz 1-2
ÖM U11 Platz 3-4
ÖM U11 Platz 5-6
ÖM U11 Vorrunde A
ÖM U11 Vorrunde B
ÖM U13 männlich Platz 1-3
ÖM U13 männlich Platz 4-6
ÖM U13 männlich Platz 7-9
ÖM U13 männlich Vorrunde A
ÖM U13 männlich Vorrunde B
ÖM U13 männlich Vorrunde C
ÖM U13 weiblich Platz 1-2
ÖM U13 weiblich Platz 3-4
ÖM U13 weiblich Platz 5-6
ÖM U13 weiblich Vorrunde A
ÖM U13 weiblich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Platz 1-3
ÖM U15 männlich Platz 4-6
ÖM U15 männlich Platz 7-9
ÖM U15 männlich Vorrunde A
ÖM U15 männlich Vorrunde B
ÖM U15 männlich Vorrunde C
ÖM U15 weiblich Platz 1-2
ÖM U15 weiblich Platz 3-4
ÖM U15 weiblich Platz 5-6
ÖM U15 weiblich Vorrunde A
ÖM U15 weiblich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Platz 1-3
ÖM U18 männlich Platz 4-6
ÖM U18 männlich Platz 7-9
ÖM U18 männlich Vorrunde A
ÖM U18 männlich Vorrunde B
ÖM U18 männlich Vorrunde C
ÖM U18 weiblich Platz 1-8
ÖM U21 männlich Platz 1-3
ÖM U21 männlich Platz 4-6
ÖM U21 männlich Platz 7-9
ÖM U21 männlich Vorrunde A
ÖM U21 männlich Vorrunde B
ÖM U21 männlich Vorrunde C
ÖM U21 weiblich Platz 1-4
ÖM U21 weiblich Platz 5-7
ÖM U21 weiblich Vorrunde A
ÖM U21 weiblich Vorrunde B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[alle]
ALTS
BIES
HEGE
KENN
KUCH
LALO
LEO
MAUT
SGML
WELS
[alle]
KTTV - HEGE1
NÖTTV - LALO1
OÖTTV - ALTS1
OÖTTV - BIES1
OÖTTV - MAUT2
OÖTTV - WELS2
STTTV - LEO1
STTV - KUCH1
VTTV - KENN1
WTTV - SGML1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga A, Leg 1, Round 10 (original date: 25.11.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
HEGE1
-
WELS2
2:6
Kulturheim Bleiburg / Turnhalle
Thomas Tripolt
Klaus Angleitner
0:3
Darko Jamsek
Stojan Plavsic
0:3
Dominik Dlopst
Philipp Wellinger
3:0
Darko Jamsek
Klaus Angleitner
3:1
Dominik Dlopst
Stojan Plavsic
0:3
Thomas Tripolt
Philipp Wellinger
1:3
Dominik Dlopst
Klaus Angleitner
0:3
Darko Jamsek
Philipp Wellinger
1:3
Show result
Confirmed by system
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
LEO1
-
MAUT2
6:3
Tischtenniszentrum SV Leoben
Christoph Zwick
Victor Vajda
1:3
Domonkos Kovács
Simon Oberfichtner
3:1
Michael Bernhard
Martin Schaumberger
3:2
Domonkos Kovács
Victor Vajda
1:3
Michael Bernhard
Simon Oberfichtner
3:0
Christoph Zwick
Martin Schaumberger
3:0
Michael Bernhard
Victor Vajda
0:3
Domonkos Kovács
Martin Schaumberger
3:0
Christoph Zwick
Simon Oberfichtner
3:2
Show result
Confirmed by system
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
KENN1
-
ALTS1
0:6
VS Kennelbach / Turnhalle
Zhenhua Jin
Krisztian Szabo
0:3
Miroslav Sklensky
Michael Worischek
1:3
Lukas Gorbach
Alexander Chen
0:3
Miroslav Sklensky
Krisztian Szabo
0:3
Lukas Gorbach
Michael Worischek
0:3
Zhenhua Jin
Alexander Chen
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
10
Sun.
25.11.2012 10:00
KUCH1
-
BIES1
6:2
HS Turnhalle Kuchl
Bernhard Kranabitl
Janos Kovacs jun.
1:3
(12,-4,-5,-9)
Attila Halmai
Michael Leonhartsberger
3:0
(8,4,10)
Lukas Seidl
Bernhard Doppelbauer
3:2
(10,11,-1,-6,6)
Attila Halmai
Janos Kovacs jun.
1:3
(-10,-14,7,-11)
Lukas Seidl
Michael Leonhartsberger
3:1
(-8,7,7,9)
Bernhard Kranabitl
Bernhard Doppelbauer
3:2
(7,4,-4,-10,4)
Lukas Seidl
Janos Kovacs jun.
3:1
(8,8,-8,10)
Attila Halmai
Bernhard Doppelbauer
3:0
(6,9,6)
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy