XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
JENB
JOHN
KIJO
KIRB
WOHO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Austragung laufend
Zusammenfassungen
Unterstufe U13
League
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
Leg 2:
F01
F02
F03
F04
F05
F06
F07
Team
JENB2
JOHN3
KIJO4
KIJO5
KIRB3
KIRB4
WOHO4
WOHO5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga A Oberes Playoff
Landesliga A Unteres Playoff
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga B Oberes Playoff
Landesliga B Unteres Playoff
Landesliga C1
Landesliga C2
Gebietsklasse Innsbruck 1
Gebietsklasse Innsbruck 2
Gebietsklasse Unterland/Ostt.
Qualifikation LL B/LL C
Damenklasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Frühjahr Plätz...
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Endrunde Herbst Plätze ...
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Playoff
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U15 Schüler Klasse
U18 Jugend Liga
U18 Jugend Klasse
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
JENB
JOHN
KIJO
KIRB
WOHO
[alle]
JENB2
KIRB3
JOHN3
KIRB4
KIJO4
WOHO4
KIJO5
WOHO5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Unterland/Ostt., Leg 2, Round 6 (duration: 04.03.2012-10.03.2012)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Thu.
08.03.2012 20:00
JOHN3
-
KIRB4
7:0
LLA, Turnsaal (S)
Thomas Edenhauser
Christof Tipelius
3:0
Daniel Bendler
Martin Seidl
3:0
Christian Leidenfrost
Georg Seidl
3:0
Thomas Edenhauser
/
Christian Leidenfrost
Christof Tipelius
/
Georg Seidl
3:0
Thomas Edenhauser
Martin Seidl
3:0
Christian Leidenfrost
Christof Tipelius
3:0
Daniel Bendler
Georg Seidl
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Fri.
09.03.2012 20:00
KIJO5
-
KIRB3
5:5
VS Kitzbühel, Turnhalle (K)
Philipp Monitzer
Sophia Schönbuchner
3:0
Peter Berger
Axel Mölg
0:3
Hans Zaggl
Stephan Unterrainer
3:1
Philipp Monitzer
/
Hans Zaggl
Axel Mölg
/
Stephan Unterrainer
3:1
Philipp Monitzer
Axel Mölg
2:3
Hans Zaggl
Sophia Schönbuchner
3:1
Peter Berger
Stephan Unterrainer
2:3
Hans Zaggl
Axel Mölg
2:3
Philipp Monitzer
Stephan Unterrainer
0:3
Peter Berger
Sophia Schönbuchner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Tue.
06.03.2012 20:15
WOHO4
-
JENB2
6:4
Bundesfachschule Wörgl
Walter Kendlbacher
Andreas Settina
3:0
Stephan Weber
Sabrina Bachlechner
3:0
Alexander Mayrhofer
Andreas Grillberger
0:3
Stephan Weber
/
Alexander Mayrhofer
Andreas Grillberger
/
Andreas Settina
3:1
Stephan Weber
Andreas Settina
3:1
Walter Kendlbacher
Andreas Grillberger
0:3
Alexander Mayrhofer
Sabrina Bachlechner
3:0
Stephan Weber
Andreas Grillberger
0:3
Alexander Mayrhofer
Andreas Settina
1:3
Walter Kendlbacher
Sabrina Bachlechner
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Mon.
05.03.2012 20:15
WOHO5
-
KIJO4
6:3
HS Hopfgarten/B
Christoph Ascher
Franz Obermoser
0:3
Christoph Astner
Daniel Überall
0:3
Hermann Sieberer
Hans Bachler
3:1
Hermann Sieberer
/
Christoph Astner
Franz Obermoser
/
Daniel Überall
3:1
Christoph Ascher
Daniel Überall
0:3
Hermann Sieberer
Franz Obermoser
3:0
Christoph Astner
Hans Bachler
3:1
Hermann Sieberer
Daniel Überall
3:1
Christoph Ascher
Hans Bachler
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy