XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ATS
IND
MUEN
POS
UTT
UWK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
STM U18
STMS U13
STM U11
STM U15
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost A
1. Klasse Nordost B
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Playoff
1. Klasse Südwest Unteres Playoff
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
Round
1
2
3
4
5
6
7
Team
ATS3
IND9
MUEN8
MUEN9
POS5
UTT5
UTT6
UWK5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Damen
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost A
1. Klasse Nordost B
1. Klasse Südwest
1. Klasse Südwest Oberes Pl...
1. Klasse Südwest Unteres P...
2. Klasse Graz
2. Klasse Graz Oberes Playoff
2. Klasse Graz Unteres Playoff
STMS U11
STMS U13 Finale
STMS U13 Platz 3-4
STMS U13 Platz 5-6
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STMS U15 Finale
STMS U15 Platz 3-4
STMS U15 Platz 5-6
STMS U15 VR A
STMS U15 VR B
STMS U18
[a]
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ATS
IND
MUEN
POS
UTT
UWK
[alle]
ATS3
UTT5
POS5
UWK5
UTT6
MUEN8
MUEN9
IND9
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Klasse Graz Oberes Playoff, Leg 2, Round 6 (duration: 01.04.2019-05.04.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Thu.
04.04.2019 19:00
UTT5
-
UWK5
5:4
Union Sportzentrum
w.o.
Barbara Ulbel
0:3
David Griesbacher
w.o.
3:0
Ennio Graze
Franz Höllinger jun.
0:3
David Griesbacher
/
Ennio Graze
Barbara Ulbel
/
Franz Höllinger jun.
2:3
David Griesbacher
Barbara Ulbel
3:0
w.o.
Franz Höllinger jun.
0:3
Ennio Graze
w.o.
3:0
David Griesbacher
Franz Höllinger jun.
3:1
Ennio Graze
Barbara Ulbel
3:0
Show result
Game closed
2
6
Wed.
03.04.2019 18:30
ATS3
-
POS5
4:6
Stadion Eggenberg
Wiliam Hlade
Egon Baltz
0:3
Dieter Lux
Johann Scheibl
2:3
Peter Seidnitzer
Franz Pucher
3:0
Peter Seidnitzer
/
Dieter Lux
Egon Baltz
/
Johann Scheibl
3:0
Wiliam Hlade
Johann Scheibl
0:3
Peter Seidnitzer
Egon Baltz
3:1
Dieter Lux
Franz Pucher
3:2
Peter Seidnitzer
Johann Scheibl
2:3
Wiliam Hlade
Franz Pucher
1:3
Dieter Lux
Egon Baltz
1:3
Show result
Game closed
2
6
Wed.
03.04.2019 19:00
MUEN8
-
IND9
6:2
Jugendkeller
Helmut Lienhart
Michaela Rautz
3:2
Wolfgang Kaiba sen.
Ulrich Knafl
3:0
Dieter Stutte
Tugsjargal Dashzeveg
2:3
Helmut Lienhart
/
Dieter Stutte
Michaela Rautz
/
Tugsjargal Dashzeveg
3:0
Wolfgang Kaiba sen.
Michaela Rautz
3:0
Helmut Lienhart
Tugsjargal Dashzeveg
3:0
Dieter Stutte
Ulrich Knafl
1:3
Wolfgang Kaiba sen.
Tugsjargal Dashzeveg
3:0
Show result
Game closed
2
6
Tue.
02.04.2019 18:30
MUEN9
-
UTT6
2:6
Jugendkeller
Piroz Darvishzad
Cho-Ling Tsai
3:2
Manfred Weiss
Daniel Rössl
0:3
Nicky Stojakovic
Ahmad Almualem
0:3
Piroz Darvishzad
/
Nicky Stojakovic
Daniel Rössl
/
Cho-Ling Tsai
1:3
Piroz Darvishzad
Daniel Rössl
0:3
Nicky Stojakovic
Cho-Ling Tsai
0:3
Manfred Weiss
Ahmad Almualem
3:2
Nicky Stojakovic
Daniel Rössl
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy