XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DLB
FKI
GRS
LAN
LIGI
PET
PSL
SGSR
SGVDB
STEF
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Ligen
Gebietsligen
Klassen
Damen
Jugend
Schüler
Unterstufe
Senioren
STM U19
STM U17
STM U15
STM U13
STM U11
STM Senioren männlich
STM Senioren weiblich
League
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Team
DLB2
FKI6
FKI7
GRS4
LAN2
LIGI2
PET1
PSL1
SGSR2
SGVDB6
SGVDB7
STEF1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Herren
[alle]
Landesliga Herren
Oberliga Herren
Unterliga Nord
Unterliga Süd
Gebietsliga Ennstal
Gebietsliga Graz/Umgebung
Gebietsliga Nordost
Gebietsliga Nordwest
Gebietsliga Südost
Gebietsliga Südwest
1. Klasse Ennstal
1. Klasse Graz
1. Klasse Nordost
1. Klasse Nordwest
1. Klasse Südwest
2. Klasse Graz
3. Klasse Graz
STMS U13 3-4
STMS U13 5-6
STMS U13 Finale
STMS U13 VR A
STMS U13 VR B
STM U15 VR A
STM U15 VR B
STMS U15 Finale
STMS U15 Finale 3-4
STMS U15 Finale 5-6
STMS U15 Finale 7-8
STMS U17
STMS U19
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
[alle]
DLB
FKI
GRS
LAN
LIGI
PET
PSL
SGSR
SGVDB
STEF
[alle]
STEF1
PSL1
PET1
LAN2
DLB2
LIGI2
SGSR2
GRS4
FKI6
SGVDB6
FKI7
SGVDB7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsliga Südwest, Leg 2, Round 7 (duration: 11.03.2024-15.03.2024)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Mon.
11.03.2024 19:00
FKI6
-
LIGI2
6:2
Sportzentrum Feldkirchen
Jonas Grafeneder
Gerhard Leth
3:0
Christoph Zirngast
Robert Stieber
0:3
Sebastian Nowak
Josef Leth
3:1
Sebastian Nowak
/
Jonas Grafeneder
Robert Stieber
/
Josef Leth
1:3
Jonas Grafeneder
Robert Stieber
3:2
Sebastian Nowak
Gerhard Leth
3:0
Christoph Zirngast
Josef Leth
3:2
Sebastian Nowak
Robert Stieber
3:2
Show result
Game closed
2
7
Fri.
15.03.2024 19:00
DLB2
-
LAN2
6:3
BSZ
Horst Brauchart
Helmut Scheucher
3:0
Merlin Hirner
Martin Tretnjak
0:3
Stefan Rauscher
Günter Neubauer
3:0
Horst Brauchart
/
Stefan Rauscher
Günter Neubauer
/
Martin Tretnjak
3:1
Horst Brauchart
Martin Tretnjak
2:3
Stefan Rauscher
Helmut Scheucher
3:0
Merlin Hirner
Günter Neubauer
0:3
Stefan Rauscher
Martin Tretnjak
3:0
Horst Brauchart
Günter Neubauer
3:0
Show result
Game closed
2
7
Fri.
15.03.2024 19:00
SGSR2
-
GRS4
4:6
VS Retznei Turnsaal
Georg Innerhofer
Heimo Dirnberger
3:1
Mathias Kicker
Max Urdl-Neuhold
0:3
Martin Ringbauer
Günter Reiter
0:3
Georg Innerhofer
/
Martin Ringbauer
Heimo Dirnberger
/
Max Urdl-Neuhold
2:3
Georg Innerhofer
Max Urdl-Neuhold
0:3
Martin Ringbauer
Heimo Dirnberger
3:2
Mathias Kicker
Günter Reiter
0:3
Martin Ringbauer
Max Urdl-Neuhold
3:0
Georg Innerhofer
Günter Reiter
3:1
Mathias Kicker
Heimo Dirnberger
0:3
Show result
Game closed
2
7
Fri.
15.03.2024 19:00
FKI7
-
SGVDB7
2:6
Sportzentrum Feldkirchen
Robert Kerschbaum
Oliver Söll
3:2
Attilio Mosettig
Michelle Reiter
0:3
Franz Graßl
Erwin Lesky
3:2
Franz Graßl
/
Robert Kerschbaum
Michelle Reiter
/
Oliver Söll
2:3
Robert Kerschbaum
Michelle Reiter
1:3
Franz Graßl
Oliver Söll
2:3
Attilio Mosettig
Erwin Lesky
1:3
Franz Graßl
Michelle Reiter
2:3
Show result
Game closed
2
7
Thu.
14.03.2024 19:00
PSL1
-
SGVDB6
6:2
VS Lieboch Turnsaal
Ali Oktay
Erich Steinacher
2:3
Herwig Posedu
Kevin Kolinek
3:0
Christian Urcan
Florian Schütz
3:0
Herwig Posedu
/
Christian Urcan
Erich Steinacher
/
Kevin Kolinek
3:1
Herwig Posedu
Erich Steinacher
3:2
Ali Oktay
Florian Schütz
0:3
Christian Urcan
Kevin Kolinek
3:0
Herwig Posedu
Florian Schütz
3:0
Show result
Game closed
2
7
Fri.
15.03.2024 19:00
PET1
-
STEF1
0:7
VS St. Peter i.S.
Gerhard Krasser
Gerald Allwinger
0:3
Alfred Ehmann
Robert Kienreich
0:3
Josef Moser
Robert Nöstel
1:3
Josef Moser
/
Gerhard Krasser
Robert Kienreich
/
Gerald Allwinger
0:3
Gerhard Krasser
Robert Kienreich
0:3
Josef Moser
Gerald Allwinger
1:3
Alfred Ehmann
Robert Nöstel
0:3
Show result
Game closed
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
STTTV-contact
|
Privacy Policy