XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
DSFA
OSSI
POLV
SGMS
THMA
VILL
VÖLK
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Allgemein
Senioren
Jugend U18
Schüler U15
Unterstufe U13
MiniUnterstufe U11
League
Kärntner Liga
Quali Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Mitte
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
DSFA3
DSFA4
OSSI4
POLV
SPIT3
SEEB4
THMA
VILL3
VÖLK3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
No. of lines
[alle]
Mannschaftsmeisterschaft
[alle]
Jugend Liga
Jugend Klasse
Kärntner Liga
Quali Liga
Entscheidung Unterliga
Unterliga Ost
Unterliga West
1.Klasse Ost
1.Klasse West
Entscheidung 1.Klasse
2. Klasse Ost
2. Klasse West
Entscheidung 2.Klasse
3. Klasse Mitte
3. Klasse Ost
3. Klasse West
Entscheidung 3.Klasse
Miniunterstufe (U11)
Schüler Liga
Schüler Klasse
Senioren Liga
Senioren Klasse Ost
Senioren Klasse West
Unterstufe Liga
Unterstufe Klasse A
Unterstufe Klasse B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
DSFA
OSSI
POLV
SGMS
THMA
VILL
VÖLK
[alle]
POLV
THMA
SPIT3
DSFA3
VÖLK3
VILL3
SEEB4
DSFA4
OSSI4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 3. Klasse West, Leg 2, Round 8 (duration: 18.03.2019-24.03.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
8
Thu.
21.03.2019 19:00
SEEB4
-
SPIT3
5:5
MS Seeboden / Turnhalle
Fritz Petscher
Timea Kolesnikov
2:3
Simon Petscher
Markus Unterguggenberger
3:2
Alois Maier
w.o.
3:0
Fritz Petscher
/
Simon Petscher
Timea Kolesnikov
/
Markus Unterguggenberger
1:3
Simon Petscher
Timea Kolesnikov
3:0
Fritz Petscher
w.o.
3:0
Alois Maier
Markus Unterguggenberger
0:3
Simon Petscher
w.o.
3:0
Alois Maier
Timea Kolesnikov
1:3
Fritz Petscher
Markus Unterguggenberger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Mon.
18.03.2019 19:00
DSFA4
-
OSSI4
1:9
Hotel Karnerhof
Siegfried Bernsteiner
Martina Cramer
0:3
Hans Martinschitz
Adolf Hackl
3:0
Andreas Melcher
Gert Freunschlag
1:3
Hans Martinschitz
/
Andreas Melcher
Martina Cramer
/
Gert Freunschlag
0:3
Hans Martinschitz
Martina Cramer
0:3
Siegfried Bernsteiner
Gert Freunschlag
0:3
Andreas Melcher
Adolf Hackl
0:3
Hans Martinschitz
Gert Freunschlag
2:3
Andreas Melcher
Martina Cramer
0:3
Siegfried Bernsteiner
Adolf Hackl
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Mon.
18.03.2019 19:00
VILL3
-
THMA
5:5
Globo Plaza Hotel
Christoph Riedl
Josef Werginz
1:3
Rudi Buh
Michael Mörtl
3:2
Simone Theisl
Senad Brajevic
1:3
Christoph Riedl
/
Rudi Buh
Michael Mörtl
/
Senad Brajevic
1:3
Rudi Buh
Josef Werginz
3:2
Christoph Riedl
Senad Brajevic
3:0
Simone Theisl
Michael Mörtl
0:3
Rudi Buh
Senad Brajevic
3:1
Simone Theisl
Josef Werginz
0:3
Christoph Riedl
Michael Mörtl
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
8
Fri.
22.03.2019 19:00
VÖLK3
-
DSFA3
9:1
Volkshaus Völkendorf
Andy Zhan
Chukwuka Ikpa
3:0
Paul Nowakowski
Franz Umele
3:0
Felix Wang
Hans Melcher
3:0
Paul Nowakowski
/
Felix Wang
Franz Umele
/
Franz Lux
3:0
Paul Nowakowski
Chukwuka Ikpa
3:0
Andy Zhan
Hans Melcher
3:2
Felix Wang
Franz Umele
2:3
Paul Nowakowski
Hans Melcher
3:0
Felix Wang
Chukwuka Ikpa
3:0
Andy Zhan
Franz Umele
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
KTTV-contact
|
Privacy Policy